Atmintis, mąstymas, kalba, intelektas


Atminties apibūdinimas. Jutiminė , trumpalaikė ir ilgalaikė atmintis. Informacijos kodavimas , saugojimas ir atkūrimas.

Atmintis – individo gebėjimas įsiminti, išlaikyti ir prireikus vėl grąžinti informaciją į sąmonę. Atminties turinį sudaro kitais pažintiniais procesais gauta informacija: pojūčiai, vaizdiniai, sąvokos, išgyvenimai. Norint atsiminti bet kokį įvykį, reikia, kad mūsų smegenis pasiektų informacija (užkodavimas), kuri būtų išlaikoma (saugojimas), o vėliau vėl atgaminama (atkūrimas).

Pagal informacijos išlaikymo atmintyje trukmę skiriama jutiminė, trumpalaikė ir ilgalaikė atmintis. Jutiminė atmintis: greitas, labai trumpas jutiminės informacijos išlaikymas tam tikrą laiką. Trumpalaikė atmintis – aktyvuota atmintis, kurioje trumpą laiką saugomas ribotas kiekis informacijos, kuri vėliau išsaugoma arba pamirštama. Ilgalaikė atmintis- sąlyginai nuolatinė ir neribotos apimties atminties sistemos saugykla. Apima žinias, įgūdžius ir patirtį.

Pirmiausia informacija užkoduojama jutiminėje atmintyje, vėliau dalis informacijos iš jutiminės atminties patenka į trumpalaikę atmintį, kurios apimtis yra septyni plius minus du vienetai informacijos. Trumpalaikėje atmintyje be kartojimų informacija išsilaiko iki 20 – 30 sekundžių. Iš trumpalaikės atminties pakartojimų dėka (susidaro asociacijos - ryšiai tarp įsimenamos ir jau atmintyje saugomos informacijos) dalis informacijos patenka į ilgalaikę atmintį, kuri apimties ir trukmės požiūriu yra beribė.

Informacijos užkodavimas: Jutimais gaunama informacija pirmiausia yra sutvarkoma, t.y. užkoduojama. Kodavimas gali vykti automatiškai arba valingai:

Automatiškas apdorojimas – tai nevalingai vykstantis informacijos, pvz.

  • Psichologija Konspektas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 2 puslapiai (1227 žodžiai)
  • Agne
  • Atmintis, mąstymas, kalba, intelektas
    10 - 6 balsai (-ų)
Atmintis, mąstymas, kalba, intelektas. (2015 m. Rugsėjo 19 d.). https://www.mokslobaze.lt/atmintis-mastymas-kalba-intelektas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 08:09
×