Atmintis psichologijos skaidrės


Atmintis. Atminties apibūdinimas. Trikomponentė atminties teorija. (Atkinson ir Shiffrin modelis). Jutiminė atmintis. Trumpalaikė atmintis. Ilgalaikės atminties rūšys. Biologiniai ilgalaikės. atminties pagrindai. Informacijos patekimas į ilgalaikę atmintį (įsiminimas). Įsiminimas kodavimas. Ilgalaikė atmintis. Informacijos kodavimas kartojimas. Informacijos kodavimas kiti būdai. Informacijos saugojimas. Informacijos atsiminimas. Atsiminimas. Atminties konstruktyvumas. Informacijos užmiršimas. Atminties sutrikimai. Naudota literatūra.

Trumpalaikė atmintis – informacijos laikymas sąmonės lauke. Informacija patenka tiek iš jutiminės, tiek iš ilgalaikės atminties. Informacija išlaikoma: ilgiau – iki 20-30 s (be pakartojimų) apimtis ribota – 7±2 informacijos vienetai Informacija trumpalaikėje atmintyje saugoma ne išskaidyta į mažiausius vienetus, o prasminiu pagrindu organizuota į didesnius. Jei darbinėje atmintyje esanti informacija kartojama (ilgiau išlieka dėmesio lauke) arba jei informacija koduojama, ji gali būti perduota į ilgalaikę atmintį.

Ilgalaikėje atmintyje informacija saugoma: sąmoningoje atmintyje, kai atsimenamas informacijos vienetas pasirodo sąmonės lauke; nesąmoningoje atmintyje, kai kažkas atsimenama, tačiau žmogus sąmoningai nesuvokia, kad jis kažką atsiminė. Sąmoninga atmintis skirstoma į: epizodinę, kurioje saugomi įvykių, kurie susiję su mūsų gyvenimu, atsiminimai; procedūrinė, kurioje saugomi ryšiai tarp stimulo ir reakcijos į jį; semantinė, kurioje saugomos bendrąsias, abstrakčias teorines žinias. Nesąmoninga atmintis skirstoma į: veiksminę, kurioje saugoma informacija apie mūsų įpročius, įgūdžių formavimąsi; paruošiančiąją, kuri padeda greičiau įsiminti jau matytą objektą; sąlygotų ryšių, kuri padeda atsiminti ryšius, tačiau sąmonėje toks atsiminimas nepasirodo.

Ilgalaikė atmintis (tiek sąmoninga, tiek nesąmoninga) gali būti skirstoma pagal jutimo kanalus, kuriais naudojantis ir buvo priimta informacija: motorinė – saugoma informacija apie sudėtingus judesius ir dalyvauja formuojantis motoriniams įgūdžiams emocinė – padeda įsiminti, atsiminti ir vėl išgyventi tuos jausmus, kurie jau buvo patirti, susijusi su informacijos atsiminimo ir saugojimo trukme, dalyvauja mokantis regimoji – išsaugo tai, ką matėme – vaizdus girdimoji – padeda įsiminti, išsaugoti ir atgaminti įvairius garsus liečiamoji – padeda įsiminti lietimo potyrius uodžiamoji – saugo informaciją apie kvapus ir jų reikšmę skonio – saugo informaciją apie skonį.

  • Psichologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 98 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (989 žodžiai)
  • Agata
  • Atmintis psichologijos skaidrės
    10 - 10 balsai (-ų)
Atmintis psichologijos skaidrės. (2015 m. Gegužės 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/atmintis-psichologijos-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 10:14
×