Atmintis svarbiausi dėsningumai


Turinys. Įvadas. Ką vadiname atmintimi? Atminties rūšys. Atminties struktūros. Kodėl užmirštame. Užmaršumo teorijos. Atminties praradimas. Įsiminimo veiksniai. Atmintis ir mokymasis. Atminties gerinimas. Atminties čempionai. Išvados. Naudota literatūra.

Mūsų gyvenime viskas priklauso nuo atminties. Einame, mokomės, ilsimės, kalbame, žaidžiame ar tiesiog kvėpuojame- visą laiką dirba mūsų atmintis. Atminties dėka judame, bendraujame, mokomės, varžomės ir išliekame gyvi. Mūsų smegenyse be perstojo prabunda ir jungiasi milijonai ląstelių- atkuriami žodžiai, veidai, eilėraščiai, receptai, įgūdžiai, datos ir jausmai; išsaugomi faktai, juokingi dalykai, filmai, knygos, pokalbiai ir idėjos; neišmatuojami atminties klodai yra užpildomi ir perrašomi, atrenkami ir išrūšiuojami.

Nustatyta, kad suaugęs žmogus žino vidutiniškai iki 100 000 gimtosios kalbos žodžių reikšmių ir gali atkurti tiek informacijos, kiek jos tilptų 10 milijardų enciklopedijos puslapių. Tai, ką mūsų smegenys padaro per minutę, galingiausiam pasaulio kompiuteriui nuveikti prireiktų 100 metų.

Tai kodėl gi mes to nejaučiame? Kodėl užmirštame vardus ir daiktus, nenueiname į susitikimus. Kodėl tenka vargti su naujais įgūdžiais, neišlaikome testų, užmirštame juokingus dalykus, pavėluojame į traukinį, suklystame kelbėdami?

Darbo tikslas- supažindinti su svarbiausiais atminties dėsningumais: kas yra atmintis, kokių būna atminties rūšių, kodėl užmirštame ir kaip lavinti atmintį.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2014 m.
  • 20 puslapių (5443 žodžiai)
  • Kristina
  • Atmintis svarbiausi dėsningumai
    10 - 2 balsai (-ų)
Atmintis svarbiausi dėsningumai. (2014 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/atmintis-svarbiausi-desningumai.html Peržiūrėta 2020 m. Birželio 02 d. 21:41
×
110 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo