Atmosferinė korozija


Įvadas. Bendroji dalis. Korozija. Korozijos rūšys. Atmosferinė korozija ir jos priežastys. Atmosferinė korozija. Atmosferinės korozijos priežastys. Metalų apsauga nuo korozijos. Praktinė dalis. Ekologiška epoksidinio – silano hibrido danga. Oleino rūgštis sujungta organiškai su chitozano ir grafeno oksidine danga anglinio plieno apsaugai nuo korozijos. Aliuminio apsauga rūgščioje terpėje naudonant natūralų tikrojo kolamedžio ekstraktą. Išvados. Informaciniai šaltiniai.


Darbo tikslas: susipažinti su atmosferine korozija ir atmosferinės korozijos priežastimis, išvardinti korozijos rūšis, bei ją atitolinančius būdus.

Intrakristalinė korozija (korozinis trūkinėjimas) - plinta plonu tinkleliu gilyn į metalą ir gali jį suardyti. Ji pasireiškia veikiant kartu agresyviai aplinkai ir mechaninei apkrovai (tempimo įtempimams). (Kulikauskas, 1997m.)

Epoksidinės - silano hibridinės dangos buvo sukurtos siekiant ištirti jų antikorozinį efektyvumą ir sukibimą ant cinkuoto plieno. Silanų su alkoksi grupių, epoksidinės grupės, amino grupės ir tiolio grupės buvo pasirinktos suprasti funkcijų vaidmenį sukurtų hibridinių dangų efektyvumui. Silano buvo pridėta į trijų skirtingų koncentracijų epoksidinę polimero dangą, turinčią antikorozinių ir sukibimo savybių. Skenuojant elektroninius mikroskopinius vaizdus, buvo nustatytas tolygus padengimas be jokių dengimo dalelių per cinkuoto plieno paviršių.  Korozija bei plėvelės danga buvo įvertinta naudojant potenciodinaminės poliarizacijos ir kintamosios varžos spektroskopijos metodu.  Sukibimo stipris tarp dengimo plėvelės ir cinkuoto plieno substrato buvo patikrintas atliekant "nutempimo" sukibimo bandymą.

Epoksidinės dervos yra plačiai naudojamos apsauginei dangai, klijų ir sandarinimo medžiagoms dėl stipraus cheminio atsparumo, sukibimo ir geros perdirbimo charakteristikos. Dėl savo hidrofolinio pobūdžio epoksidinė derva negali suteikti patenkinamą rezultatą drėgnomis sąlygoms. Didelė epoksidinės dervos vandens įsisavinimo tendencija riboja jos taikymą. Mokslininkai iš epoksidinio silano hibrido rūšies veda prie puikiai pagerinto sukibimo, taip pat antikorozinių savybių, atsiradusių dėl to, kad didesnė Si-O jungties energija skatina tvirtą sukibimą.

Vienas iš skiriamųjų silano junginių bruožų yra tai, kad net nedidelis kiekis silano gali pasiūlyti didelį metalo paviršiaus sukibimą. Apskritai, prieš taikant silanai turi būti hidrolizuojami praskiestame vandeniniame tirpale. Tačiau šios silanų plonos plėvelės yra pernelyg trapios ir negali suteikti ilgalaikę apsaugą. Iš pradžių jos veikia kaip fizinis barjeras tarp vandens prasiskverbimo ir korozinių jonų. Taigi, tai nėra patartina naudoti tik silano plėveles pasiekti veiksmingą ilgalaikę apsaugą nuo korozijos dėl labai mažo jų storio. Iš bandymų buvo nustatyta, jog geresnių antikorozinių bei eksploatacinių savybių turėjo aminorūgštys, kurių sudėtyje buvo sol-gelio epoksidinė danga nei tiolo ar kitų medžiagų turinčių dangų. Be to, šios dangos turi mažą LOJ ir neturi toksinių ir kancerogeninių veiksnių, kurie yra pagrindiniai reikalavimai, ar laikomasi saugos, sveikatos ir aplinkos teisės taisyklių.

  • Microsoft Word 390 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2365 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arlanda
  • Atmosferinė korozija
    10 - 3 balsai (-ų)
Atmosferinė korozija. (2017 m. Rugsėjo 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/atmosferine-korozija.html Peržiūrėta 2018 m. Spalio 24 d. 07:39
×