Atmosferos oro teršimas


Galviju tarsa. Atmosferos teršimas. Transporto zalos aplinkai mazinimas referatas. Rugstusis lietus. Transporto žalos aplinkai mažinimas planas. Galviju poveikis atmosferai. Žemės atmosferos sandara ir klimato kaita. Išmetamųjų dujų poveikis aplinkai. Ismetamosios dujos zala. Tersimas gamtai.

Atmosferos oro teršimas. Aplinkos taršą sukelia galvijai. Rūgštusis lietus. Poveikis aplinkai. Poveikis ežerams. Poveikis dirvožemiui. Kita žala. Transporto tarša. Transporto išmetamosios dujos ir jų poveikis aplinkai. Transporto neigiamo poveikio aplinkai vertinimas. Priemonės transporto triukšmo ir išmetamųjų dujų neigiamam poveikiui mažinti.

• pažeisti netik viršutinius kvėpavimo takus, bet ir plaučių audinį - sukelti plaučių dulkeligę (pulmokontozę), uždegiminius procesus.

• ryški ekologine žala - susidarę rūgštiniai lietūs keičia vandens telkinių ir dirvožemio ph, todėl kinta tiek augalų, tiek gyvūnų egzistavimo• sukelti nuodinguosius rūkus pramoniniuose miestuose fotocheminius rūkus (dėl transporto taršos ir saulės radiacijos sąveikos (kurie stiprjungtinių tautų pranešime teigiama, jog didžiausia grėsmė klimatui, miškams ir gyvūnijai yra augančios galvijų bandos. 400 puslapių maisto ir žemės ūkio organizacijos pranešimas taip pat tiria žalą, kurią daro avys, vištos, kiaulės bei ožkos.

Tačiau daugiausia žalos padaro 1,5 mlrd. Pasaulyje laikomų galvijų, kurie yra atsakingi už 18 proc. Išmetamų į atmosferą dujų, kurios sukelia šiltnamio efektą; daugiau nei mašinos, lėktuvai ir kitos transporto priemonės kartu sudėjupagamina proc. Į atmosferą išmetamo anglies dvideginio. Galvijų oro gadinimas bei mėšlas pagamina trečdalį viso išmetamo metano kiekio, kuris žemę šildo 20 kartų greičiau nei angliganyklų ir trąšų atliekos patenka į vandenį ir leidžia augti dumbliams, kurie naikina kitą augmeniją. Pesticidai, antibiotikai ir hormonai, naudojami galvijų gydymui, patenka į vandenį ir kelia pavojų žmonėms.

Pranešime teigiama, jog nesiėmus jokių radikalių prūgštusis lietus – lietus, kurio lašuose padidėjęs sieros bei azoto rūgščių kiekis. Toks lietus iškrinta tada, kai sieros ir azoto oksidai, kuriuos į orą išskiria jėgainės ir transporto priemonės, reaguoja su ore esančia drėgme. Šios dujos patenka į vandens apytakos ratą ir gali būti toli nuneštos vėjo, o tada iškristi rūgštaus lietaus arba sniego pavidalu. Toks lietus apnuodija arba pražudo ežerų, upių ir miškų gyvūnus, sunaikina aplinkinius augalus. 90% rūgščiojo lietaus sukelia žmonės. Šią problemą rūgštusis lietus – viena svarbiausių aplinkos teršimo problemų. Jau keleri metai iš dalies visame vidurio europos areale miškams daroma vis daugiau žalos, visų pirma baltosioms eglėms ir eglinių medžių grupėms. Dėl tokios žalos kalti ir rūgštieji lietūs.

Rūgštieji lietūs taip pat skatina koroziją. Dėl pagreitėjusios korozijos teko restauruoti ir istorinius monumentus, pavyzdžiui, laisvės statulą.

žiemos mėnesiais, kai didžiausia sieros dioksido koncentracija, sniego paviršiuje gali susikaupti rūgštūs sieros junginiai, ir tirpstant sniegui stipriai ir netikėtai padidėja vandens telkinių rūgštingumas.

  • Microsoft Word 13 KB
  • 2011 m.
  • 4 puslapiai (1189 žodžiai)
  • Indra
  • Atmosferos oro teršimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Atmosferos oro teršimas. (2011 m. Balandžio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/atmosferos-oro-tersimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 26 d. 14:37
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo