Atmosferos slėgis ir vėjai


Atmosferos slėgis ir vėjai. Mokymosi uždavinys. Atmosferos slėgis. Barometras. Atmosferos slėgis. Vėjo susidarymas. Prietaisai. Vietiniai vėjai. Brizas (dienos brizas pučia iš jūros į krantą, nakties brizas atvirkščiai). Kalnų vėjai. Fenas. Atmosferos cirkuliacija Žemėje. Pastovieji vėjai. Pasatai. Sezoniniai vėjai- musonai. Vasaros musonas. Žiemos musonas.

Žinoti slėgio juostų susidarymo ypatumus, paaiškinti jų įtaką bendrajai atmosferos cirkuliacijai Skirti vietinius, sezoninius ir pastoviuosius vėjus, paaiškinti jų susidarymą ir pasiskirstymą.

Tai jėga, kuria oras spaudžia Žemės paviršių ir visus ant jo esančius objektus Oro matavimo prietaisas- barometras Oro slėgio matavimo vienetai(hPa) arba (mb) Vidutinis oro slėgis jūros lygyje yra 1013 hPa Slėgio nejaučiame, nes organizmo viduje jis toks pats kaip išorėje.

Aukščiausias 1087hPA Vidurio Sibire Žemiausias 854 hPa uragane virš Ramiojo vandenyno Kylant į viršų slėgis krinta (10hPA kas 100m) Vietovės slėgis priklauso nuo aukščio v.

  • MS PowerPoint 1793 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (262 žodžiai)
  • Snuppix
  • Atmosferos slėgis ir vėjai
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Atmosferos slėgis ir vėjai. (2015 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/atmosferos-slegis-ir-vejai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 19:43
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo