Atmosferos tarša referatas


Įvadas. Rūgštusis lietus. Rūgščiojo lietaus sąvoka. Rūgščiojo lietaus susidarymas. Poveikis aplinkai. Rūgštieji krituliai Lietuvoje. Ozono sluoksnis. Ozono sluoksnio sąvoka. Ozono skylė. Ozono sluoksnio plonėjimo apsauga. Ozono sluoksnio plonėjimo pasekmės. Smogas. Smogo sąvoka. Visuotinis atšilimas. Visuotinio atšilimo sąvoka. Terminologija. Atšilimo istorija. Priežastys. Šiltnamio dujos. Saulės aktyvumo kitimas. Esamos ir prognozuojamos atšilimo pasekmės. Pasekmių prevencijos ir mažinimo galimybės. Atmosferos tarša Lietuvoje. Augant Lietuvos ekonomikai, neišvengiamai didės ir oro tarša. Kalbant apie oro taršą, kokia šiuo metu yra situacija Lietuvoje? Kokių priemonių galime imtis, norėdami sumažinti šiltnamio efektą? Kokią įtaką tai turės gamtai? Kiek svarbu statybose naudoti draugiškas aplinkai medžiagas? Tarša. Išvados.

1.Galima drąsiai tvirtinti, kad oras — svarbiausias mūsų gyvybinės veiklos komponentas. Todėl ypač svarbu, kad jis būtų neužterštas, nes bet kokie nukrypimai nuo normalios oro sudėties yra žalingi.

2.Normalia atmosferos sudėtimi laikoma tokia, kai čia esama apie 78% azoto, 21% deguonies, kiek mažiau kaip 1% argono ir šiek tiek helio, neono, kriptono. Čia, matyt, tiksliau būtų vartoti ne esamąjį, o būtąjį laiką, nes tokia normali atmosferos sudėtis... buvo.

3.Kalbant apie oro sudėtį dabar, reikia nurodyti, kad joje esama, o kartais ir gana daug, įvairių nuodingų dujų ir dulkių. Daugiausia tokiu užterštu oru kvėpuoja miestų gyventojai, o tokių žmonių planetoje, intensyviai vykstant urbanizacijai, vis daugiau ir daugiau.

  • Aplinka Referatas
  • Microsoft Word 162 KB
  • 2014 m.
  • 24 puslapiai (5259 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vigantė
  • Atmosferos tarša referatas
    10 - 7 balsai (-ų)
Atmosferos tarša referatas. (2014 m. Gruodžio 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/atmosferos-tarsa-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 20:41
×