Atomas referatas


Įvadas. Kas yra atomas. Iš ko sudarytas atomas. Atomų modeliai. Atomo masė. Kiek yra atomų. Teigiami ir neigiami jonai. Atomo branduolio žymėjimas. Trumpai apie elektroną ir protoną. Izotopai. Atomų panaudojimas. Išvados. Šaltiniai.

Stengsiuosi aptarti, išanalizuoti apie medžiagos sandarą, ką jau sužinojau mokydamasi per fizikos ir chemijos pamokas. Pakartoti savo žinias apie atomo ir branduolio sandarą, padaryti tam tikras išvadas.

Žinome, kad visos medžiagos sudarytos iš dalelių (molekulių, atomų arba jonų). Tarp dalelių yra tarpai. O dalelės nuolat juda netvarkingai. O mažiausia chemiškai nedaloma dalelė yra atomas, kurį, kaip sąvoka „Atomas“ V amžiuje prieš Kristų įvedė graikų filosofas Demokritas Abderietis. Senovės graikų kalboje „Atomas“ reiškia „nedalomas“.

Pirmasis atomo modelis 1903m. sukūrė Džozefas Tomsonas ir jį pavadino razininiu modeliu. Pagal šį garsų anglų fiziką, atomas yra mažas rutuliukas – teigiamojo krūvio debesėlis, kuriame elektronai išsidėstę kaip razinos pyrage. Tačiau šis atominis modelis buvo neteisingas.

1911m. Džozefo Tomsono mokinys E.Rezerfordas, atlikęs bandymą, sukūrė teisingą atomo modelį, kurį pavadino planetiniu modeliu. Jis dar vadinamas Rezerfordo ir Boro atominiu modeliu, kuris primena Saulės sistemą. Atomą sudaro branduolys ir apie jį skriejantys elektronai. Branduolys turi teigiamą elektros krūvį. Elektronai turi neigiamą elektros krūvį.

  • Microsoft Word 141 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 14 puslapių (675 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Monika
  • Atomas referatas
    10 - 8 balsai (-ų)
Atomas referatas. (2015 m. Gegužės 23 d.). https://www.mokslobaze.lt/atomas-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 20 d. 15:50
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo