Atomas


Vandenilio atomo spektras. Rentgeno spektras. Ribinio dažnio spektro linija. Emisijos spektras vandenilis. Linijinis emisijos spektras. Vandenilio atomo spektras. Linijinių spektrų kilmė. Vandenilio atomo spektras kilme. Atomo branduolio charakteristikos. Kaip paaiskinti emisijos spektra?.

Kaip susidaro spinduliuotės ir sugerties vandenilio atomo spektrai. Balmerio formulę vandenilio spektrui ir paaiškinkite, kaip gaunamos atskiros spektrinės linijos ir jų spektrai. Paaiškinti Franko ir Herco eksperimento tikslą, metodiką ir rezultatus. Rentgeno spinduliai. Rentgeno ištisinis stabdomasis spektras ir kokia linijinio (būdingojo) Rentgeno spektro kilmė. Rentgeno spektro seriju formulė Mozlio dėsnis. Praktinis rentgeno spindulių taikymas. Atomų sąveikos rūšys molekulėje. Molekulinių spektrų kilmė. Įvardinkite kvantinių šuolių tipus. Kaip gaunama energijos lygmenų apgrąža ? Koks kvantinio generatoriaus veikimo principas ir šių prietaisų praktinis panaudojimas. Kvantinės statistikos skirtumas nuo klasikinės. Bozės ir Einšteino skirtinys. Bozonai. Bozės ir Einšteino pasiskirstymas fotonams. Fermio ir Dirako skirstinys. Energijos lygmens užpildymo tikimybė (tankis). Fermio ir Dirako skirstinys, kai T=0K ir T>0K. Elektroninių dujų išsigimimas. Atomo branduolio charakteristikos.

Atominio vandenilio emisijos spektras yra linijinis. Linijos yra suskirstomos į dvi grupes vadinamas spektro linijų serijomis. Visų atominio vandenilinio spinduliavimo spektrų linijų bangų ilgius, esančius regimoje srityje galima apskaičiuoti pagal formulę. Čia. M=3, 4. - sveikieji skaičiai.

.

Atominio vandenilio spinduliavimo spektro serijas galima užrašyti apibendrinta balmerio formule. Kai n=1, o m=2, 3, 4, gaunama laimono serija. Kai n=2, o m=3, 4, 5, - balmerio serija. Didėjant m, visų vandenilio spektro serijų dažniai didėja ir artėja prie serijai būdingo ribinio dažnio. Bet kurios spektro serijos kiekvienos linijos dažnį galima išreikšti atitinkamų dboro teoriją eksperimentais patvirtino frankas ir hercas. Elektroninis vamzdis išsiurbus orą, pripildytas gyvsidabrio garų. Įkaitęs katodas emituoja elektronus, kuriuos greitina įtampos u šaltinis. Tinklelio ir anodo grandinėje įjungti elektronus stabdančios nedidelės įtampos šaltinis ir jautrus galvanometras.

  • Microsoft Word 42 KB
  • 2012 m.
  • 1 puslapis (4440 žodžiai)
  • Rimantė
  • Atomas
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Atomas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/atomas-spera.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 19:52
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo