Atominė energetika


Branduolinė energetika. kursinis darbas. Referatas atominiu jegainiu poveikis aplinkai. Branduolinės energėtikos poveikiai. Atominiu jegainiu poveikis prezentacija. Branduolines energijos samprata. Referatai atomines elektrines. Atominė energetika pasaulyje. Alternatyvi energija lyginant su atomine elektrine. Ar perspektyvi branduoline energija pasaulyje. Atomine energija referatas.

Įvadas. Energetikos samprata. Atominės energetikos raida pasaulyje. Atominės elektrinės ir jų perspektyvos kitose šalyse. Atominė energetika lietuvoje. Atominė energetika lietuvoje lyginant su kitomis šalyje. Elektrinių saugumas ir poveikis aplinkai. Išvados. Naudotos literatūros sąrašas.

Branduolinė energetika šiandien yra stambi pasaulio ūkio šaka, veikianti komerciniais pagrindais, konkuruojanti su kitomis energijos gamybos šakomis. Atominėse elektrinėse yra gaminama elektra ir jos poreikiai vis labiau auga. Atsiranda vis daugiau prieštaringų nuomonių dėl jos ateities, tiek Lietuvoje, tiek pasaulyje. Tačiau nepaisant visko, atominė energetika išliks lyderiaujančia pasaulyje.

Matyti, kad pasaulio valstybės nežada atsisakyti branduolinės energetikos, nors jau pastebima tendencija į atsinaujinančius energijos šaltinius( saulės, vėjo energija). Naujų atominių elektrinių statyba ketina plėstis tik besivystančiose pasaulio šalyse. Lietuvoje situacija kitokia, žadama visiškai atsisakyti branduolinės energetikos ir pagrindiniu energijos šaltiniu taptų šiluminės elektrinės.

Taip pat AE įtaka žmogui ir aplinkai nėra tiksliai ištirta. Nors ir įvyko keletas tragiškų katastrofų, kaip pavyzdžiui Černobilyje. Tačiau žinoma, juk nėra tokios idealios ir nekenksmingos energetikos, kuri neturėtų savų minusų.

Taigi, šiame referate buvo atskleista : atominės energetikos samprata, paaiškinta jos raida pasaulyje, taip pat kokia reikšmę turi Ignalinos atominė elektrinė Lietuvai, kokie jos pranašumai prieš kitų valstybių atomines elektrines ir kokia yra AE saugumo galimybės ir poveikis žmonijai ir mus supančiai aplinkai.

  • Elektrotechnika Referatas
  • Microsoft Word 61 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (4131 žodžiai)
  • Atominė energetika
    10 - 1 balsai (-ų)
Atominė energetika. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/atomine-energetika.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 00:55
×