Atominės elektrinės projektavimas


Atomines elektrines schema. Visos pasaulio atomines elektrines. Referatai apie atomines elektrines pasaulyje. Atominiu elektriniu schemos. Atominės elektrinės projektas kursinis. Hidroelektrines elektrine dalis kursinis projektas. Hae skirstyklos planas. Speros atomines elektrines elektrine dalis. Atominiu elektriniu projektavimo ir eksploatacijos. Reaktoriaus diplominis darbas.

Įvadas. Techniniai ir financiniai rodikliai. Elektrinės technologinis procesas. Generatorių parinkimas. Struktūrinės schemos variantai. Elektrinės režimų analizė ir transformatorių parinkimas. Techniniai – ekonominiai skaičiavimai. Trumpojo jungimo srovių skaičiavimas. Aparatų ir laidininkų parinkimas. Elektrinių savosios reikmės. Elektrinių valdymas. Pagrindinių elektros įrenginių specifikacija. Literatūra grafinės medžiagos išvardinimas: pagrindinė elektrinių sujungimų schema skirstyklos planas ir pjūvis.

Įvadas. Šiandien energetikos plėtojimo problemos išeina už vienos valstybės ribų ir tampa regiono, žemyno ir net planetos problemomis. Tai patvirtina ir skaudi avarija, įvykusi černobilio ae, bei jos padariniai. Todėl kiekvienos šalies energetikos būklės ir raidos negalima nagrinėti neatsižvelgiant visos planetos energetikos būsenos ir perspektyvų.

Visos stambios pasaulio valstybės turi atomines elektrines. 1990 m. Pasaulyje veikė apie 400 realtorių, kurių suminė galia apie 330 gw. Jav galia siekė 102 gw, prancūzijos – 54 gw, buvusios tsrs – 37 gw, japonijos – 31 gw, vokietijos – 23 gw. Lietuvije veikia 2500 mw galios ignalinos ae.

Naujas ae ruošiasi statyti suomija – 200 mw, estija. O švedija 1992 m. Nubalsavo už savo ae uždarymą. Nors černobilio ae avarija sulėtino šių elekrtinių statybos tempus, tačiau prognozuojama, kad 2002 metais ae galia pasaulyje gali siekti 400 gw.

Ae gali būti pastatyta bet kur, tačiau dažniausiai jos statomos arti natūralių vandens telkinių ir baseinų. Visa pagaminta elektra tik paaukštinta įtampa. Galingų ae įpatumai yra tie, kad vienas reaktori atsižvelgiant į reaktoriaus tipą, ae technologinio proceso principinė schema geli būti vieno, dviejų ir trijų kontūrų, taip pat dviejų nepilnų kontūrų.

Kaip kuras reaktoriuse naudojamas uranas u(235). Urano tabletės sudedamos į cirkonio vamzdį ir šių urano strypų pripildomas reaktorius. Cirkonio lydinys pasižymi tuo, kad menkai sugeria neutronus ir išlaiko 330 c temperatūrą. Naudoti aukštai temperatūrai atsparius metalus, pvz. : plieną netikslinga, nes jis sugeria daug neutronų, lėtina branduolinę reakciją ir todėl reikia labai įsodrinto urano. Dėl šių priežasčių reaktoriuje gaunagas žemų parametrų garas, kurį atskiria garo separatorius, įtaisytas reaktoriaus viršutinėje dalyje. Kad reaktorius būtų gerai aušinamas, vanduo per reaktoriaus aktyviąją zoną varomas pagrindiniais cirkuliaciniais siurbliais. Vieno kontūro ae garas iš reaktoriaus patenka į turbiną. Tolesnis technologinis procesas panašus į ke technologinį procesą. Tarybų sąjungoje vieno kontūro elektrinėse buvo naudojami rbmk (reaktor bolšoj močnosty kanalnyj) tipo reaktoriai. Šio tipo elektrinių mašinų salėje gali būti padidėjęs radioaktyvumas.

Dviejų kontūrų ae garas iš reaktoriaus pirmiausiai patenka į garo generatorių 7, kur savo šilumą atiduoda antro neradioaktyvaus kontūro vandeniui, paverčia jį garu, kuris suka turbiną. Šio tipo elektrinė gali turėti vver (vodo-vodianoj energetičeskij reaktor) tipo reaktorius.

  • Microsoft Word 197 KB
  • 2012 m.
  • 23 puslapiai (2570 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jonas
  • Atominės elektrinės projektavimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Atominės elektrinės projektavimas. (2011 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/atomines-elektrines-projektavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 21 d. 08:41
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo