Atomo branduolio sudėtis


Branduolio sudeties nustatymas. Atomo branduolio sandara. Atomo sudetis. Branduolio sudėtis fizika. Atomo sandara fizikos referatas. I branduolio sudetis fzika. Atomo modeliai. Atomo ir branduolio sudetis. Atomo ir atomo branduolio sandara. Atomo kvantiniai skaičiai.

Atomo branduolio sudėtis. Cheminės jungtys. Joninės jungtys. Kovalentinės jungtys. Koordinacinė jungtis. Metalinė jungtis. Vandenilinė jungtis. Atomo branduolio krūvis ir sudėtis. Izotopai. Branduolinės reakcijos. Planetinis atomo modelis. Boro teorija. Kvantiniai skaičiai.

1)        Elektronas judėdamas apie branduolį spinduliuoja elektromagnetines bangas,  netenka energijos ir atomas nustoja egzistavęs (atomai yra labai stabilūs).

2)        Elektronai spinduliuoja elektromagnetines bangas atominiai spektrai turi būti ištisiniai, (o yra linijiniai ).

1. Atomas yra tam tikruose stacionariuose būsenose, kuriuose nespinduliuojama energija. Kiekvieną stacionarinę būseną nusako griežtai apibrėžtas (kvantuotas ) energijos kiekis ir spinduliai.

Boro teoriją toliau tobulino A. Zomerfildas ir kt. Atidžiau ištyrus vandenilio  ir kitų elementų spektrų linijas, pasirodė, kad jos nėra vienalytės, bet sudėtos iš dviejų ar keleto linijų. Šiam reiškiniui paaiškinti 1916 m. A. Zomerfeldas priėmė, kad elektronai skrieja apskritiminėmis ir elipsinėmis orbitomis. Orbitų formai nusakyti buvo įvesta šalutinio (vėliau pavadinto orbitiniu ) kvantinio skaičiaus sąvoka. Linijų išsisklaidymas elektromagnetiniame lauke aiškinamas orbitos padėties kitimu (magnetinis kvantinis skaičius ).Boro teorija galėjo paaiškinti ir sudėtingesnių negu vandenilio atomų sandara, tačiau turėjo savo trūkumų, pavyzdžiui, negalėjo paaiškinti jungčių tarp atomų junginių molekulėse.

Kvantinius skaičius N. Boras ir kiti mokslininkai priėmė, kad galėtų paaiškinti optinius spektrus. Pagrindinis kvantinis skaičius n nusako orbitalės energijos lygmenį. Jo reikšmė yra bet kuris sveikas skaičius nuo 1 iki ∞. Nesužadinto vandenilio atomo n=1; nesužadintų sudėtingesnių atomų n reikšmės atitinka atomų elektronų sluoksnius, bet  n £ 7:

  • Microsoft Word 48 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (3072 žodžiai)
  • Gytis
  • Atomo branduolio sudėtis
    10 - 3 balsai (-ų)
Atomo branduolio sudėtis. (2012 m. Kovo 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/atomo-branduolio-sudetis.html Peržiūrėta 2020 m. Liepos 07 d. 05:27
×
125 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo