Atomo sandara ir atomo numeris


Neono atomo sandara. Atomo sandara sutrumpintai.

Atomo sandara ir atomo numeris. Pamokos. uždaviniai. Naudodamiesi anksčiau gautomis žiniomis apie atomo sandarą. Ar Jūs žinote. Kas yra atomas? Kiek atomų rūšių yra gamtoje. Elektroninis apvalkalas yra ne ištisinis, o sluoksniuotas. Išdėstykime elementus pagal laipsniškai didėjantį protonų skaičių branduolyje ir elektronų skaičių elektroniniame apvalkale. 1+. Vandenilis. ??????? Taškinė elektroninė formulė. 2+. Helis. Sutrumpinta elektroninė formulė. Pirmas sluoksnis turi tik vieną orbitalę. Helio atomo elektroninis sluoksnis yra užpildytas. Nuosekliai didėjant elementų atomų branduolių krūviui. Litis. 3+. Li. 2. Berilis. 4+. Antras elektroninis sluoksnis. Azotas. N. Neono atomo išorinį sluoksnį sudaro aštuoni elektronai. Natris. 11+. Na. 2,8. Magnis. 12+. Mg. Trečias elektroninis sluoksnis taip pat kaip ir antras turi keturias orbitales. Skaičius, nurodantis protonų skaičių branduolyje, yra to atomo numeris. Žymimas raide Z. X. Atomo numeris parodo branduolio krūvį, protonų skaičių jame ir elektronų skaičių atome. Išmokti pagrindines apie atomą sąvokas. Atlikite užduotis namuose. Pabaikite sakinį. Elektronai atome išsidėstę. Pirmame elektronų sluoksnyje gali būti.

Naudodamiesi anksčiau gautomis žiniomis apie atomo sandarą, pakartosime ir įtvirtinsime protonų, elektronų ir neutronų  apibrėžimus. Sužinosime atomų elektroninių apvalkalų sandarą. Išmoksime rašyti atomų sutrumpintas elektronines ir taškines formules.

Kas yra atomas? Kiek atomų rūšių yra gamtoje? Iš kokių dalelių sudarytas atomas? Nurodykite šių dalelių vietą atome? Apibūdinkite kiekvieną dalelę (masė, krūvis) . Kokį krūvį turi atomas?

Elektroninis apvalkalas yra ne ištisinis, o sluoksniuotas. Erdvė aplink atomo branduolį, kurioje gali būti ne daugiau kaip 1-2 elektronai, vadinama ORBITALE ORBITALE.

Pirmas sluoksnis turi tik vieną orbitalę. Helio atomo elektroninis sluoksnis yra užpildytas.

Nuosekliai didėjant elementų atomų branduolių krūviui, elektronų skaičius atomo elektroniniame apvalkale padidėja vienetu. Ličio branduolį sudaro trys protonai ir trys elektronai. Du elektronai kaip ir helio atome, o trečias labiau nutolęs nuo branduolio. Ličio atomas turi du elektroninius sluoksnius: vidinį, kurį sudaro du elektronai , ir išorinį – iš vieno elektrono.

  • Chemija Skaidrės
  • MS PowerPoint 359 KB
  • 2015 m.
  • 27 puslapiai (388 žodžiai)
  • Evgeniya
  • Atomo sandara ir atomo numeris
    10 - 7 balsai (-ų)
Atomo sandara ir atomo numeris. (2015 m. Kovo 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/atomo-sandara-ir-atomo-numeris.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:24
×