Atomo sudėtis. Dėsniai. Polimerai


Polimerai skaidres. Atomo sandara skaidres. Polimerai teorija. Atomo dėsniai. C atomo sudetis. Atomo sandaros desniai. Biochemijos referatai. Referatas apie atoma. Kiek atomu yra 28g silicio. Polimerai senovėje.

Chemijos referatas.

Achemija. Alchemijos istorija. Alchemijos ištakos senovės egipte. Alchemija senovės graikijoje. Jatrochemija. Elementai. Natris ir kalis. Gyvsidabris ir siera. Auksas ir sidabras. Žymiausi alchemikai. Alchemikų prietaisai. Alchemikų laboratorijų piešinai. Simbolika. Ištrauka iš paulo coelho romano „alchemikas”. Naudota literatūra. Alchemija yra ankstyvosios gamtos filosofijos šaka, ezoterinis menas, apimantis chemijos, fizikos, astrologijos, menų, semiotikos, metalurgijos, medicinos, misticizmo bei religijos elementus. Xvii – xviii a. Alchemiją pakeitė šiuolaikiniai chemijos ir farmakologijos mokslai.


Žodis atomas yra kilęs iš graikų kalbos žodžio atomos – nedalomas. Senovės graikai dar prieš 2400 metų manė, kad daiktai yra sudaryti iš atomų. Vėliau apie 2000 metų į šią idėją žmonės nekreipė dėmesio, kol džonas daltonas 1808 metais atliko kelis eksperimentus, įrodančius atomų buvimą. 1932 m. Fizikai v. Heizenbergas ir d. Ivanenko pateikė atomo branduolio sudėties teoriją, pagal kurią atomų branduoliai susideda iš protonų, turinčių teigiamą krūvį, ir neutronų – neutralių dalelių. Abi dalelės turi beveik tą pačią masę, lygią unitui (t. Angliniam vienetui). Protonų skaičius yra lygus eilės numeriui elementų periodinėje sistemoje, o neutronų – elemeno atominės masės ir eilės numerio skirtumui. Kadangi neutronai neturi krūvio, tai jų skaičiaus pasikeitimas branduolyje atsiliepia tik atomo masei, bet nepakeičia branduolio krūvio, kartu ir atomo cheminių sąvybių. Pasikeitus neutronų skaičiui atomo branduolyje, susidaro izotopai.

Atradimai įrodė, kad atomas - tai sudėtinga dalelė. Chemija nagrinėja atomo sandarą tiek, kiek to reikia, aiškinant elementų chemines savybes, atomų ryšius medžiagų molekulėse ir naujų elementų susidarymą, vykstant cheminėms reakcijoms. Šiam tikslui pakanka svarbiausių elementarių dalelių: elektronų, protonų, neutronų, pozitronų, į, ā, ć dalelių (į dalelės elementariomis nevadinamos). Elektronai išsidėstę aplink atomo branduolį. Nuo elektronų išsidėstymo priklauso elementų cheminės savybės, o nuo jų - atomų jungties pobūdis molekulėse. Atomo branduolį sudaro protonai ir neutronai. Abi dalelės kartu vadinamos nuklonais. Atomų branduoliai kinta ir naujų elementų atomai susidaro, vykstant branduolinėms reakcijoms. Šių reakcijų metu kartais atsiranda į, ā, ć dalelių; taigi jos susidaro skylant branduoliams. Dalelės yra elektringos (teigiamos ir neigiamos) ir neelektringos (neutralios). Dabartinė atomo sandaros teorija, paremta kvantų ir bangųelektronai buvo atrasti, ištyrus katodinius spindulius. Jie sklinda iš katodo tiesiai šviesiu ruožu ir pro stiklą nepraeina. Elektriniame lauke katodiniai spinduliai pakrypsta į teigiamą polių. Tai rodo, kad šie spinduliai yra neigiamų dalelių srautas; šios neigiamos dalelės buvo pavadintos elektronais. Elektrono masė 9,1*10-28 g arba 1/71937 vandenilio atomo masės dalis. Elektrono krūvis 4,8*10 -10 absoliutinių elektrostatinių vienetų arba 1,6*10-19 kulonų. Elektronų srautas susidaro leidžiant elektros srovę per išretintas dujas, kaitinant metalus, apšviečiant daugelį metalų ultravioletiniais spinduliais (fotoefektas).

  • Chemija Referatai
  • 2011 m.
  • Lietuvių
  • 24 puslapiai (4795 žodžiai)
  • Chemijos referatai
  • Microsoft Word 34 KB
  • Atomo sudėtis. Dėsniai. Polimerai
    10 - 3 balsai (-ų)
Atomo sudėtis. Dėsniai. Polimerai. (2011 m. Liepos 02 d.). http://www.mokslobaze.lt/atomo-sudetis-desniai-polimerai.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 23 d. 17:52