Atostogu rūšys Teisės pagrindų projektinis darbas


Įvadas. Atostogos. Atostogų rušys. Kasmetinės atostogos. Minimaliosios atostogos. Pailgintos atostogos. Papildomos atostogos Kasmetinių atostogų suteikimo tvarka. Darbo stažas kasmetinėms atostogoms gauti Kasmetinių atostogų apmokėjimas ir kompensacija už nepanaudotas atostogas. Tikslinės atostogos. Nėštumo ir gimdymo Atostogos vaikui prižiūrėti. Mokymosi, kūrybinės. Valstybinėms ar visuomeninėms pareigoms atlikti Nemokamos. Išvada. Nauduoti šaltinei.


Atostogos – poilsio laikas , skirtas darbuotojui sugrąžinti darbingumą. Laikas kai darbdays neregulioja darbuotojo veiksmus, kai darbuotojas gali panauduoti laiką savo nuožiūra Tai poilsio laikas, kurio metu datbuotojas teisiškai laisvas nuo darbo ir kurio metų išsaugoma darbo vieta ir darbo užmokestis. Poilsio laikas turintis skirtingus tikslus, skirtingą laiko trukmė ir mokėjimo tvarką pagal DK. Atostogos buna dviejų rūšių: kasmetiniai ir tiksliniai.

9) lapkričio 1-ąją - Visų Šventųjų dieną;

Kometinės atostogos skiriasi į keletą rūšių:

Minimaliujų atostogų trukmė 28 kolendorinės dienos. Yra 35 penkios dienos, bet jos suteikiamos šeis atvėjais:

Darbuotojams dirbantiems ne pilną darbo dieną atostogos netrumpinamos.

Kasmetinių atostogų trukmė ir sąlygas jas suteikti nustato Vyriausybė.

Teisė gauti kasmetinės atostogas už pirmuosius darbo metus atsiranda po šešių mėnesių nepertraukiamojo darbo vienoje darbovieteje. Bet jeigu darbuotojui reikia ankščiau gauti kasmetinių atostogų, jis gali gauti jei dėl to susitaria abi šalys. Mokymo įstaigų pedagogams pirmaisiais darbo metais kasmetinės atostogos duodamos moksleivių ir studentų vasaros atostogų metu, neatsižvelgiant į tai, kada šie pedagogai pradėjo dirbti toje mokymo įstaigoje.

Už kiekvienus darbo metus kasmetinės atostogos suteikiamos tais pačiais darbo metais.

Nemokamos atostogos iki trisdešimties kalendorinių dienų invalidams;

Priverstinės pravaikštos laikas darbuotojui, grąžintam į ankstesnį darbą;

KASMETINIŲ ATOSTOGŲ APMOKĖJIMAS IR KOMPENSACIJA UŽ NEPANAUDOTAS ATOSTOGAS.

Jeigu darbuotojai įvaikino naujagimį, jam taip pat suteikiamos atostogos,nuo įvaikinio dienos iki kol vaikui sukaks septyniasdešimt dienų. Už šių atostogų laiką mokama Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymo nustatyta pašalpa. Ne mažai svarbu tai, kad darbdavis užtikrina išsauguoti darbo vietą ir sugrižtant į darbą darbuotojas gaus nemažiau palankias sąlygas.

Lygaverčiai yra ir tėvystės atostogos, kai apmokamos atostogos suteikiamos vyrams nuo vaiko gimimo iki kol vaikui sukaks vienas mėnuo. Už atostogas taip pat mokama kaip ir už motinistes – ligos ir motinystės socialinio draudimo pašalpą.

Atostogos vaikui prižiūrėti suteikiamas tėvams ar globėjams, arba kitam asmeniui auginančiam faktiškai vaiką , atostogai skiriami iki tol kol vakui sukaks treji metai. Taip pat vaiko priežiūros atostogas galima imti pakaitomis. Per šių atostogų laikotarpį darbo vieta (pareigos) išsaugoma, išimtis jeigu įmonė visiškai likviduoja.

Į mokymosi atostogų laiką neįskaitomas kelionėje sugaištas laikas.

  • Teisė Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 35 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 11 puslapių (2335 žodžiai)
  • Kolegija
  • Sandra
  • Atostogu rūšys Teisės pagrindų projektinis darbas
    10 - 4 balsai (-ų)
Atostogu rūšys Teisės pagrindų projektinis darbas. (2016 m. Balandžio 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/atostogu-rusys-teises-pagrindu-projektinis-darbas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 21:56
×