Atostogų samprata ir jų suteikimo tvarka


Įsakymas dėl atostogų suteikimo tvarkos. Tiksliniu atostogu rusys referatas.

Įvadas. Atostogų rūšys. Kasmetinės atostogos. Minimaliosios atostogos. Pailgintos atostogos. Papildomos atostogos. Tikslinės atostogos. Nėštumo ir gimdymo atostogos. Atostogos vaikui prižiūrėti, kol jam sueis treji metai. Mokymosi atostogos. Kūrybinės atostogos. Atleidimas nuo darbo valstybinėms arba visuomeninėms pareigoms atlikti. Nemokamos atostogos. Išvados. Literatūra.

Atostogų pagrindinis tikslas – jų metų darbuotojai turi pailsėti ir atgauti darbingumą palikdami darbo vietą, tačiau išlaikantys teisę į ją. Jų metų mokamas vidutinis darbo užmokestis. Tai viena iš atostogų rūšių – kasmetinės atostogos. Tačiau reikia žinoti, kad ne tik kasmetinės atostogos gali būti suteikiamos darbuotojams. Priklausomai nuo aplinkybių, LR DK 178 str. numato tikslines atostogas. Tačiau praktiškai jos suteikiamos ne darbuotojo poilsio laikui pailginti, o esant įvairioms aplinkybėms, konkrečiai apibrėžtam tikslui.

Bendras kasmetinių ir tikslinių atostogų bruožas - jų metu darbuotojui yra paliekama darbo vieta. Per tikslines atostogas darbuotojas negali būti atleistas iš darbo darbdavio iniciatyva, išskyrus atvejus, kai įmonė yra likviduojama arba apribojama ar nutraukiama.

Analizuodamas LR naująjį darbo kodeksą pastebėtos dvi pagrindinės naujovės kurių nebuvo Atostogų įstatyme.Tai yra atsirado naujos tikslinių atostogų rūšys – kūrybinės atostogos ir atostogos valstybinėms ir visuomeninėms pareigoms atlikti.

  • Teisė Referatas
  • Microsoft Word 23 KB
  • 2013 m.
  • 12 puslapių (2743 žodžiai)
  • Edvinas
  • Atostogų samprata ir jų suteikimo tvarka
    10 - 3 balsai (-ų)
Atostogų samprata ir jų suteikimo tvarka. (2013 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/atostogu-samprata-ir-ju-suteikimo-tvarka.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 05:30
×