ATR padalijimai ir jų reikšmė


ATR padalijimai XVIII a. Ir jų reikšmė. Dėstamoji dalis. 1569 m liepos 1d. Buvo pasirašyta Liublino unija. Dėstomoji dalis. Pirmasis – Prancūzijos kariškosios šeimos narys Henrikas Valua. Karų su švedais buvo 3 Pirmasis karas kilo XVI a. XVII a. vid. Prasidėjo kazokų maištai. Kazokai išprovokavo II karą su Rusija. Dėtomoji dalis. ATR vidaus ir tarptautinės problemos vertė daryti reformas. Ypač ATR pakenkė Radomo, Baro konfederacijos. Išvados. Po Liublino unijos, ATR santykiai su Švedija pablogėjo Žlugus Gediminaičių dinastijai. Literatūros sąrašas.


1569 m liepos 1d. Buvo pasirašyta Liublino unija, pagal kurią buvo įkurta Abiejų Tautų Respublika – ATR Tai buvo luominė monarchja. Senatas ir Bajorų seimas ribojo renkamo karaliaus valdžią. 1572 m. žlugo Gediminaičių dinastija. Mirė pirmas ATR karalius Žygimantas Augustas. Karaliais pradėti rinkti užsieniečiai.

Karų su švedais buvo 3: Pirmasis karas kilo XVI a. pab. Zigmantas Vaza ėmė siekti ir Švedijos sosto, karas baigėsi XVII a. Antras karas kilo XVII a. vid. Jis baigėsi dar didesniais ATR nuostoliais. Karo metu buvo sudaryta Kėdainių unija, bet ji neįsigalėjo. Trečią karas su švedais. Šiaurės karo metu XVIII a. pradžioje, taip pat baigėsi labai nesėkmingai ir nuostolingai. Su Rusija buvo kariaujama du kartus – XVII a.

XVII a. vid. Prasidėjo kazokų maištai.

ATR vidaus ir tarptautinės problemos vertė daryti reformas.

  • MS PowerPoint 68 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (390 žodžiai)
  • Mokykla
  • Simona
  • ATR padalijimai ir jų reikšmė
    10 - 1 balsai (-ų)
ATR padalijimai ir jų reikšmė . (2018 m. Sausio 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/atr-padalijimai-ir-ju-reiksme.html Peržiūrėta 2019 m. Birželio 18 d. 17:43
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!