ATR padalijimas


ATR II padalijimas. 1793m. - 220 metų jubiliejus. Politinė situacija ir ATR padalijimų priežastys. ATR silpnėjimo priežastys. (reziume). Bandymai gelbėti ATR valstybę. ATR padalijimas ir jo rezultatai. ATR padalijimo padariniai ir pasekmės. Asmenys, pražudę ATR. Austrijos imperatoriai. Vokietijos imperatorius. Rusijos imperatorė. Naudota literatūra.


ATR politinė situacija ir padalijimų priežastys. 2. Bandymai gelbėti ATR. 3. II ATR padalijimas ir jo rezultatai. 4. II ATR padalijimas, jo padariniai ir pasekmės. Asmenys, pražudę ATR. Naudota literatūra.

Po Augusto III Sakso (1733-1763) mirties susikristalizavo politinės grupuotės-respublikonai ir familija. Abi jos kovojo dėl įtakos valstybėje, kūrė jos pertvarkymo programas, kėlė savo kandidatus į sostą. Siekdami ateiti į valdžią, jie rėmėsi užsienio valstybėmis. Taip joms sudaromos sąlygos kištis į ATR vidaus politiką. 2. Respublikonams vadovavo Vilniaus vaivada Karolis Stanislovas Radvila. Jie paramos ieškojo Prūsijos, Prancūzijos, Turkijos valstybėse. Jų tikslas buvo sukurti ,,Nepriklausomų ir suvienytų provincijų Lenkijos respubliką’’.

Familijai vadovavo didikai Čartoriskiai. Jų tikslas – sukurti stiprią monarchinę valstybę. Valdovu siūlė Stanislovą Augustą Poniatovskį. Paramos ieškojo Rusijoje. 4. 1764m. rugsėjo 7 d. ATR valdovu išrenkamas S.A. Poniatovskis, kurį ypač rėmė kaip savo jaunystės draugą Jekaterina II. 5. Rusija ATR valdovui vykdyti savarankiškos vidaus politikos neleido. 6. 1766m. Seime įvykdyta radikalių reformų: Panaikinta liberum veto teisė; Įvesti generaliniai muitai; Padidinta kariuomenė; Nutarta ateityje valdovus rinkti tik iš ATR piliečių.

Rusija pareikalauja suvienodinti stačiatikių ir protestantų teises su katalikų teisėmis. Seimas šį reikalavimą atmetė. Tuo pasipiktino Rusija ir paskelbė prieš ATR reformas nukreiptą deklaraciją. 8. Šių įvykių pasėkoje kilo nesutarimų tarp ATR didikų.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 631 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 20 puslapių (1098 žodžiai)
  • Mokykla
  • Kuoala
  • ATR padalijimas
    10 - 4 balsai (-ų)
ATR padalijimas. (2016 m. Kovo 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/atr-padalijimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 20 d. 17:51
×