Atsakinga medicininė veikla


Atsakinga medicininė veikla. Pirmas sakys kad bereikalo nepakenkti pacientui , kitas sakys kad būtina suteikti pacientui galimybę spręsti pačiam. Kad taikomos normos būtų pateisintos faktiškai turime remtis skirtingomis vertybėmis bei tradicijomis. TRADICIJA kai tos pačios profesijos žmonės perduoda vieni kitiems moralinę patirtį. Hipokratiškoji tradicija. Daryti gera ir nekenkti. Prieš Kristų buvo padėti medicinos kaip savarankiškos mokslo šakos pamatai. Profesionalumas sietinas su etika. Hipokrato priesaika. Gydytojo priesaika. Medicinos bruožus. Taigi stenkitės padėti tik nepakenkti. Daryti gera bet nepakenkti. Pavyzdžiui neįstumti kito į vandenį galioja stipriau nei pareiga jį išgelbėti. Tai moralinė gydytojo užduotis. Svarbiausia yra medikas kaip asmuo.

1. Medicinos etika visada buvo profesinė etika.Pati profesija apibrėždavo kaip turi būti suprantamas moraliai atsakingas medicinos darbas.

Laikui bėgant medicinos etiką pradėjo patirti spaudimą sustiprėjus mokslo bei technologijos pažangai gyvenimo ir mirties atžvilgiu.

Dešimtmetyje medicinos etika buvo atnaujinta.Akcentuojamas,paciento ir visuomenės požiūris.

Padaugėjo etinių klausimų,iškilo moralinių problemų.Dabar reiktų sugebėti atsakyti,kaip medicinos etika gali išspręsti šias problemas.,kokios turi būti vertinimo nuostatos.Tai čia reikėtų remtis deskriptyvine arba normatyviąja etika.Deskriptyvinė nurodytų kas medicinoje kalbama apie gerą veiklą.Kas ji tokia.(praktinėje sferoje.)

Jei remsimės normatyviąja etika tai kalbėsime apie pažiūrų ,normų ir vertybių vertinimą bei skirtumus.

Iš tikrųjų pastebime,kad onkologas paprastai nepraneša diagnozės pacientui,tuo būdu konstatuojame,kad gydytojas laikosi kažkokių normų..o kitas informuoja savo pacientą.Kaip matome funkcionuoja skirtingos normos.Iš tiesų kuri veikla gera,kurią palaikytume?Taigi mums reikia pateisinti taikomas normomis.Pirmas sakys,kad bereikalo nepakenkti pacientui, kitas sakys ,kad būtina suteikti pacientui galimybę spręsti pačiam.Kad taikomos normos būtų pateisintos faktiškai turime remtis skirtingomis vertybėmis bei tradicijomis.

TRADICIJA-kai tos pačios profesijos žmonės perduoda vieni kitiems moralinę patirtį.

Šiandien aptarsime dvi seniausias tradicijas:HIPOKRATIŠKOJI ir PASAULĖŽIŪROS tradicija.

Medicinos etikos ištakos dažniausiai siejamos su HIPOKRATU.IV a.prieš Kristų buvo padėti medicinos kaip savarankiškos mokslo šakos pamatai.Profesionalumas sietinas su etika.

  • Etika Konspektas
  • Microsoft Word 13 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 3 puslapiai (962 žodžiai)
  • Indre
  • Atsakinga medicininė veikla
    10 - 9 balsai (-ų)
Atsakinga medicininė veikla. (2016 m. Sausio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/atsakinga-medicinine-veikla.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 10:28
×