Atsakingas turizmas


Atsakingas turizmas. Kaip atsakingas turizmas gali stiprinti vietos bendruomenę, mažinti skurdą? Kaip atsakingas turizmas gali iš tiesų padėti išsaugoti be išnykstančią fauną ir florą. Kaip atsakingas turizmas gali sustiprinti tarpkultūrinį pažinimą, o nemenkinti lankomos šalies piliečius. Kas gali užtikrinti tai, jog turizmas tai ne tik vidinis pasitenkinimas. Kaip galėtume stebėti ir apsaugoti bioįvairovę turistinėse vietovėse? Kaip sukurti harmoniją, ne priešiškumą, tarp žmonių ir saugomų lankomų vietovių. Kaip sumažinti turizmo neigiamą poveikį socialinėms grupėms, gamtai? Kokie procesai paskatins sukurti susitarimu grįstus, sertifikuotus teisingo ir atsakingo turizmo standartus. Kaip sukurti gamtosaugos prasme atsakingą, socialiai naudingą ir pelningą verslą? Atsakingo turizmo projektų Lietuvoje. pavyzdžiai. EDEN Lietuvoje projektas -. „Lietuvos turizmo traukos vietovė“. Aplinkosauginio sertifikavimo Lietuvoje projektas. Naudoti šaltiniai.

Atsakingas turizmas: Užtikrina socialinę ir ekonominę naudą; Suteikia galimybes gauti pajamas ir socialines paslaugas; Padeda vietos bendruomenėms ir pradedantiems verslininkams sukurti jų produktus taip, kad jais lengvai galėtų prekiauti ir juos reklamuoti kiti (turizmo agentūros ir kiti tarpininkai). Padeda bendruomenėms pristatyti rinkoje jų kultūrines tradicijas ir produktus.

Kaip atsakingas turizmas gali iš tiesų padėti išsaugoti be išnykstančią fauną ir florą?

Remti aplinkosauginius projektus; Rengti informacines kampanijas; Investuoti į faunos ir floros apsaugos projektus; Organizuoti akcijas ir priminti apie augalijos ir gyvūnijos svarbą mums ir ateities kartoms. Šviesti visuomenę aplinkosauginiais klausimais.

Gerbiant turistus priimančių bendruomenių sociokultūrinį autentiškumą; Atsižvelgiant į vietos gyventojų nuomonę ir norus; Išsaugant jų nekilnojamąjį turtą ir gyvąjį kultūros paveldą bei tradicines vertybes; Remti vietinių amatininkų vystymąsi; Skatinti turistus parodyti pagarbą vietiniams gyventojams; Skatinti domėjimąsi gyventojų kultūra ir tradicijomis; Kurti prasmingus turistų ir vietos gyventojų santykius. Palaikyti ir skatinti socialinę ir kultūrinę įvairovę. Įtraukti vietos bendruomenę į planavimą ir sprendimų priėmimą.

Pats svarbiausias žingsnis link bioįvairovės saugojimo turistinėse vietovėse yra ekoturizmas. - Jis aktyviai prisideda prie gamtos ir kultūrinio paveldo išsaugojimo. Taip pat labai svarbu yra biologinės įvairovės stebėjimas, kuris gali padėti užkirsti kelią galimiems praradimams.

Saugomos teritorijos ir nacionaliniai parkai naudingi ir reikalingi kiekvienai šaliai. Jie yra vieni iš būdų, kaip sukurti harmoniją tarp žmonių ir saugomų teritorijų. Tai kompromisas, patenkinantis ir vietovės ir lankytojų poreikius.

  • MS PowerPoint 210 KB
  • 2016 m.
  • 16 puslapių (739 žodžiai)
  • Linas
  • Atsakingas turizmas
    10 - 5 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Atsakingas turizmas. (2015 m. Balandžio 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/atsakingas-turizmas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 00:16
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo