Atsakingo verslo nauda


Kokią naudą duoda atsakingas verslas įvadas. Lietuvos atsakingo verslo asociacija. Atsakingo verslo nauda.

Vienas svarbiausių skirtumų tarp etiologinių faktorių, skatinančių socialinės atsakomybės įgyvendinimą užsienio valstybėse ir Lietuvoje yra tai, jog užsienyje įmones tapti socialiai atsakingomis skatina visuomenė, tuo tarpu Lietuvoje – noras būti lygiavertėmis verslo partnerėmis su užsienio įmonėmis. Tarptautiniame versle socialinė atsakomybė yra svarbi, norint sėkmingai plėtoti verslą, tačiau sunku pasakyti, kokią reikšmę socialinė atsakomybė turi toms įmonėms, kurios savo veiklą vykdo vietinėje rinkoje. Įmonės prisidengdamos socialine atsakomybe siekia pagerinti savo įvaizdį visuomenės akyse. Nepaisant to, kad kol kas visuomenėje dar nėra susiformavęs poreikis teikti pirmenybę socialiai atsakingų įmonių pagamintoms prekėms, tačiau žmonių požiūris ir nuostatos į socialinę atsakomybę pamažu keičiasi. Visgi dalis žmonių mano, jog socialinė atsakomybė yra tik įmonių marketingo triukas, kuriuo jos siekia pagerinti savo įvaizdi, padidinti pardavimus, o tai kelia problemų skatinant socialinės atsakomybės populiarumą. Kyla klausimai, kas skatina žmones taip galvoti? Ar iš tikrųjų socialinė atsakomybė yra tik marketingo triukas? Ar įmonių įgyvendinama socialinė atsakomybė yra naudinga visuomenei, o gal tai naudinga tik pačiai įmonei? O gal tai tik įvaizdžio dalis? Šiame darbe bus pažvelgta į socialiai atsakingą verslą iš gyventojų ir verslo atstovų pusės. Vis dar atsiranda įmonių vadovų Lietuvoje, kurie nežino, kas yra socialiai atsakingas verslas, taigi bus apžvelgta, kiek tvirtas yra socialiai atsakingos įmonės įvaizdis Lietuvoje, todėl buvo apklaustos įmonės, kurios jau yra nusipelniusios ir turi socialiai atsakingos įmonės vardą, kartu buvo vykdoma ir gyventojų apklausa.

5. remti atsakingam verslui ir organizacijoms skirtos Jungtinių Tautų iniciatyvos – „Pasaulinis susitarimas“ (angl. United Nations Global Compact) – principus, atstovauti šalies interesams šioje iniciatyvoje, būti „Pasaulinio susitarimo“ kontaktine atstovybe Lietuvoje.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (1565 žodžiai)
  • Universitetas
  • Roberta
  • Atsakingo verslo nauda
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Atsakingo verslo nauda. (2015 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/atsakingo-verslo-nauda.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 20:05
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo