Atsakomybė - kas tai? Profesinės etikos esė


Atsakomybė - kas tai? Profesinės etikos esė.

Kiekvienas žmogus atsakomybės sąvoką supranta skirtingai.... vieniems tai jausmas, kurio jie niekada nepajaus, kitiems – tai pareiga atsakyti už savo veiklą. Savo esė norėčiau pradėti keldamas klausimus: kas tai yra atsakomybė? Ar kiekvienas žmogus turi šią vertybę? Kokios yra atsakomybės rūšys? Koks atsakomybės santykis su laisve, pareiga ir kalte? Inžinieriaus kolektyvinė ir individuali atsakomybė? Taigi, kas tai yra atsakomybė?

Atsakomybė – tai pareiga atsakyti už kiekvieną savo darbą, veiksmą, pažadą. Apmaudu, jog šiuolaikinėje visuomenėje, kur vyrauja pasirinkimų, žodžių bei veiksmų laisvė atsakomybė kartais yra labai užmirštas dalykas. Daugelis žmonių jos reikalauja iš kitų asmenų, visai pamiršdami, jog pirmiausiai reikia būti atsakingais patiems. Pažvelgus į visuomenę iš šalies daugiau nei pusė Lietuvos gyventojų yra neatsakingi.

Vien tik iškėlus klausimą kiek vaikų auga kūdikių/vaikų globos namuose, kiek vaikų auga be tėvo ar mamos (neskaitant tos sąlygos kai tėvas/mama yra mirę), iš kart prieš akis iškyla tūkstantiniai skaičiai.

  • Microsoft Word 12 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (608 žodžiai)
  • Brigita
  • Atsakomybė - kas tai? Profesinės etikos esė
    9 - 1 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Atsakomybė - kas tai? Profesinės etikos esė. (2015 m. Balandžio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/atsakomybe-kas-tai-profesines-etikos-ese.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 09 d. 09:37
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo