Atsargų apskaita kursinis


Atsargu apskaita kursinis darbas. Apskaita referatas. Atsargu ivertinimo ataskaita. Bakalauro atsargu apskaita. Darbas "atsargu valdymas imoneje". Atsargu apskaita referatas. Atsargu apskaitos analize kursiniai,.

Vadybos kursinis darbas. Įvadas. Atsargų esmė, jų rūšys ir įkainojimo metodai. Atsargų esmė ir rūšys. Atsargų apskaitos modeliai. Atsargų įsigijimo savikaina. Nuolat apskaitomų atsargų metodas. Atsargų perkainojimas ir inventorizacija. Praktinė dalis. Atsargų apskaitos dokumentai. Išvados. Literatūra.


Šioje dalyje mano tikslas buvo pateikti kelėtą praktinių pavyzdžių, kaip atsargos fiksuojamos finansinėje įmonės veikloje.

1 pavyzdys. Tarkime, kad kovo 22 dieną įmonė įsigijo medžiagų už 50 Lt, tai:

2 pavyzdys. Sausio 18 dieną įmonė sunaudojo atsargų už 65 Lt, tai:

Trumpo balanso formoje atsargos fiksuojamos eilutėje I. Atsargos, išankstiniai apmokėjimai ir nebaigtos vykdyti sutartys, o tai įskaičiuojama į bendrą suminę eilutę B. Trumpalaikis turtas.

4 pavyzdys. Įmonėje „Pūkas“ liepos 31 dieną buvo likę pinigų už 500 Lt, o įstatinis kapitalas sudarė 5000 Lt, taip pat įmonė turėjo 4500 Lt vertės automobilį. Įmonėje birželio mėnesį buvo užfiksuotos tokios ūkinės operacijos:

- birželio 1 dieną įmonė įsigijo atsargų už 400 Lt;

- birželio 5 dieną įmonė pagamino produkcijos už 80 Lt;

- birželio 8 dieną įmonė skolon pardavė klientui savo produkcijos už 50 Lt;

- birželio 19 dieną įmonė sunaudojo atsargų už 70 Lt;

Be to, su atsargų apskaitos dokumentais glaudžiai susiję gamybos išlaidų apskaitos ir pardavimų apskaitos dokumentai.

Prekės kortelė (etiketė) naudojama kiekvienai sandėryje laikomai atsargų rūšiai (nenomenklatūriniam vienetui) identifikuoti. Kortelės naudojimo tvarka jokio norminio akto nenustatyta.

Sandėlio vedėjas, gavęs naują atsargų siuntą, ją užregistruoja: surašo visus duomenis, reikalingus materialinėms vertybėms identifikuoti. Užpildyta kortelė pritvirtinama gerai matomoje vietoje prie materialinių vertybių pakuotės ar stelažo, kur jos yra laikomos. Šios kortelės palengvina atsargų paiešką sandėlyje, todėl ten, kur atsargų rūšims atskirti naudojami kiti būdai, šias korteles rašyti netikslinga.

Kadangi Prekių kortelės nepriskiriamos apskaitos dokumentams, o atlieka tik materialinės vertybės identifikavimo funkciją, iš sandėlioišdavus visas tam tikros rūšies atsargas, jas identifikuojanti kortelė nėra saugoma, o paprastai naikinama.

Atsargų likučių sandėlyje apskaitos žiniaraštis priskiriamas laisvos formos dokumentams. Nei jo forma, nei naudojimo tvarka jokiu norminiu aktu nereglamentuojama, todėl ją laisvai pasirenka pati įmonė. Žiniaraštis naudojamas kaip kontrolinis suvestinis dokumentas, kuriame periodiškai apibendrinami Atsargų apskaitos kortelėse užfiksuoti materialinių vertybių likučiai. Atskirus žiniaraščius patartina skirti kiekvienam materialiai atsakingam asmeniui. Jei tam pačiam asmeniui priklausančios atsargos saugomos keliose vietose, kiekvienoje iš jų tai pat patartina pildyti atskirus žiniaraščius. Kontrolės tikslais žiniaraščio lapus reikėtų surišti į knygą ir sunumeruoti. Lapų skaičius patvirtinamas įmonės vadovo ir vyriausiojo buhalterio. Mėnesiui pasibaigus, į žiniaraštį perrašomi atsargų likučiai iš Atsargų apskaitos kortelių. Žiniaraščiai perduodami į buhalteriją sandėluje nustatytiems likučiams sulyginti su atitinkamų Didžiosios knygos sąskaitų duomenimis. Radus neatitikimų, ieškoma priežaščių. Apskaitos registruose įrašai daromi tik suvienodinus sandėlio ir buhalterijos duomenis. Ateinančiais mėnesiais išvesti likučiai surašomi į kitas žiniaraščio likučių skiltis arba atskirus lapus.

Kortelė priskiriama laisvos formos kaupiamiesiems dokumentams. Naudojama iš sandėlio išduodamoms medžiagoms ir atsargmėms dalims, skirtoms transporto priemonių eksploatacijai ar remontui, dokumentuoti. Ji rašoma, kai:

Kortelės naudojimo tvarka jokiu norminiu aktunereglamentuojama. Ji rekomenduotina įmonėms, turinčioms daug transporto priemonių. Be to, kortelė gali būti ir kaip viena iš įmonės vidinės kontrolės priemonių, padedančių užtikrinti ekonomišką automobilių eksploataciją. Tam būtina, kad prieš išduodami iš sandėlio medžiagas bei atsargines dalis, skirtas automobilio eksploatacijai ar remontui, atsakingi asmenys įsitikintų šių medžiagų reikalingumu, sektų remontų dažnumą.

  • Vadyba Kursiniai darbai
  • 2012 m.
  • Saulius
  • 24 puslapiai (6255 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vadybos kursiniai darbai
  • Microsoft Word 41 KB
  • Atsargų apskaita kursinis
    10 - 1 balsai (-ų)
Atsargų apskaita kursinis. (2012 m. Lapkričio 27 d.). http://www.mokslobaze.lt/atsargu-apskaita-kursinis.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 02:29