Atsargų apskaitos dokumentai praktikos ataskaita


Atsargų apskaitos kortelė. Atsargu dokumentavimas. Atsargų judėjimo sandelyje apskaitos žiniarastis. Atsargu apskaitos korteles. Atsargu apskaita. Atsargu apskaita sandelyje ir buhalterijoje. Apskaitos praktikos ataskaita. Prekiu priemimas pagal kieki ir kokybe. Atsargų likučių sandėlyje apskaitos žiniaraštis. Atsargu apskaita imoneje.

Įvadas. Atsargų apibūdinimas. Atsargų rūšys ir klasifikacija. Atsargų apskaitos dokumentai. Prekės kortelė (etiketė). Materialinių vertybių pajamavimo orderis. Atsargų apskaitos kortelė. Atsargų likučių sandėlyje apskaitos žiniaraštis. Medžiagų išdavimo iš sandėlio kortelė. Prekių priėmimo pagal kiekį aktas. Prekių priėmimo pagal kokybę ir komplektiškumą aktas. Atsargų judėjimo sandėlyje apskaitos žiniaraštis. Medžiagų perkėlimo sandėlyje apskaitos žiniaraštis. Atsargų inventorizacijos aprašas. Išvados. Literatūra. Priedai. Praktikos atsiskaitymo lapas.

Darbo tikslas – pateikti informaciją, kas tai yra atsargos, kaip jos skirstomos, bei kokiuose dokumentuose jos žymimos. Darbo prieduose pateiksiu atsargų apskaitos dokumentų pavyzdžius, kurie padės aiškiau suvokti kaip įmonėje pildomi atsargų apskaitos dokumentai. Šiame darbe aš ir išnagrinėsiu įmonės atsargas bei jų apskaitos dokumentus.

Prekių dokumentavimas apima dokumentų gausą, susijusią su prekių pirkimu, pardavimu, saugojimu ir kt. Tai svarbūs dokumentai, kadangi jie patvirtina prekių buvimą ir judėjimą tiek įmonės viduje, tiek nuo gamybos iki vartotojo. Vadovaujantis lr buhalterinės apskaitos įstatymu ir kitais dokumentais, įmonių vadovai turi organizuoti ir atlikti buhalterinę apskaitą, su kuria taip pat yra susiję ir prekių dokumentai. Vidaus apskaitos sistemą ūkio subjekte reiokia pasirinkti savarankiškai vadovui, atsižvelgti į konkrečias sąlygas, verslo pobūdį ir vadovautis apskaitos standartais.

Kad ūkines operacijas būtų galima užregistruoti apskaitoje, jos turi būti pagrįstos juridinę galią turinčiais dokumentais. Apskaitos dokumentui juridinę galią suteikia lietuvos respublikos įstatymuose ir vyriausybės nutarimuose nustatyti privalomi rekvizitai. Ūkinės operacijos, kurių dokumentais įforminti neįmanoma, apskaitoje turi būti užregistruotos remiantis su jomis susijusių operacijų dokumentais. Lietuvos respublikos buhalterinės apskaitos pagrindų įstatymas numato, kad atliktos ūkinės operacijos turi būti grindžiamos specialiais apskaitos dokumentais, pavyzdiniais ar laisvos formos dokumentais.

  • Ekonomika Praktikos ataskaita
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2012 m.
  • 16 puslapių (3708 žodžiai)
  • Mokykla
  • Rita
  • Atsargų apskaitos dokumentai praktikos ataskaita
    10 - 1 balsai (-ų)
Atsargų apskaitos dokumentai praktikos ataskaita. (2012 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/atsargu-apskaitos-dokumentai-praktikos-ataskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 05:44
×