Atsargų inventorizacija ir rezultatų apskaita


Santrauka. Atsargų inventorizacijos organizavimo ir vykdymo tvarka. Atsargų inventorizacijos esmė , reikšmė ir teisinis reguliavimas. Atsargų inventorizacijos organizavimas ir vykdymas. Atsargų inventorizacijos rezultatų nustatymas ir jų apskaita. Atsargų inventorizavimas ir rezultatų apskaita. Charakteristika. UAB „N“ atsargų inventorizacijos organizavimo tvarka. UAB „N“ atsargų inventorizacijos atlikimas. UAB „N“ atsargų inventorizacijos rezultatų apskaitos tvarkymas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Darbo tikslas – išsiaiškinti inventorizacijos atlikimo tvarką ir reikšmę finansinei apskaitai.

Planinės inventorizacijos atliekamos pagal iš anksto nustatytą grafiką. Metinė inventorizacija, privaloma pagal teisės aktų reikalavimus, yra laikoma planine. Taip pat pagal iš anksto nustatytą planą ar sudarytą grafiką atliekamos periodinės inventorizacijos.

Dalinės inventorizacijos atliekamos tuomet, kai nėra reikalo inventorizuoti visą įmonės turtą, bet būtina patikslinti kurios nors turto dalies buvimą natūra arba patikrinti, ar tam tikra turto grupė, pavyzdžiui, atsargos, atitinka apskaitos duomenis. Dalinė inventorizacija atliekama po vagysčių ar įsilaužimo atvejais, taip pat stichinių nelaimių atvejais ar keičiantis materialiai atsakingiems asmenims.

Atrankinė inventorizacija atliekama inventorizuojant atskirą viename balanso straipsnyje apskaitomą turto dalį. Pavyzdžiui, iš visų ilgalaikio materialiojo turto objektų inventorizuojamos tik transporto priemonės, iš atsargų – tik riboto realizavimo laiko prekės, skirtos perparduoti. (BŪDVYTIENĖ D., KRIAUČIŪNIENĖ I., 2004)

4 schema. Sandėlio paruošimo inventorizacijai darbai, kuriuos atlieka materialiai atsakingas asmuo

SAULIAUS DRAZDAUSKO IĮ „S AUTO“ ATSARGŲ INVENTORIZAVIMAS IR REZULTATŲ APSKAITA

IĮ „S Auto“ įkurta 2008 metais kovo 23 dieną. Juridinio asmens kodas: 302309379. Įmonės steigėjai yra šeši fiziniai asmenys. Įmonė savo veiklą vykdo dviejuose filialuose. Šiauliuose įsikūres vienas – Vytauto gatvė 42 - 26 , kuriame yra įsikūrusi įmonės administracija, autoservizas, sandėlis ir parduotuvė. Kitas filialas Mažeikių mieste - Montuotojų 2, teikia automobilių remonto paslaugas ir turi labai nedidelį kiekį automobilių atsarginių detalių bei įvairių aksesuarų pardavimui.

Įmonėje sumontuota naujausia pakabos, stabdžių, amortizatorių diagnostikos ir remonto įranga. Medžiagos ir detalės remonto darbams užsakinėjamos iš didmenininkų, didžioji dalis tiekėjų iš Šiaulių miesto. Įmonėje iš viso dirba 28 darbuotojai. Kiekviename įmonės padalinyje dirba kvalifikuoti, savo darbą puikiai išmanantys specialistai, todėl pasirinkdami IĮ „S Auto” klientai visada suras patikimą vardą, garantijas, gerą darbo kokybę. Kiekvienas darbuotojas turi galimybę teikti pasiūlimus, diskutuoti su aukščiausia valdžia bei atlikti įvairias funkcijas, susijusias su darbo pobūdžiu. Kiekvienam darbuotojui suteikiamos galimybės tobulėti ir siekti karjeros. Organizuojami įvairūs seminarai, kursai, suteikiantys inovatyvinių žinių, kurios labai svarbios įmonės veiklai.

IĮ „S Auto“ prekių įkainojimo būdai ir pagal juos vykdomi prekių savikainos apskaičiavimai

Individualioje auto serviso yra taikoma svertinio vidurkio įkainojimo būdas. Taikant šį būdą, atsargų savikaina nustatoma pagal prekių vienetų laikotarpio pradžioje ir per visą laikotarpį įsigytų panašių atsargų vienetų kainų svertinį vidurkį. Vidurkis apskaičiuojamas gavus kiekvieną naują atsargų partiją. Šis savikainos įvertinimo būdas pasirinktas todėl, kad tarkim, padangas, kitas auto detales pirkėjai renkasi pagal savus poreikius, pagal pajamas ir panašiai, taigi tokios ir panašios prekės įsigyjamos atsitiktinai, neatsižvelgiant, kada jos įsigyjamos. Kartais būna, kad naujai įsigyta prekė tuoj pat bus parduota, o kartais tenka ilgai laukti kol ta prekė bus nupirkta, o kartais tenka ir nukainuoti.

Kadangi rudenį ir pavasarį būna didžiausias padangų sezonas, todėl tiekėjai lapkričio mėnesį pritaikė rugsėjo mėnesį pirktoms padangoms 5 procentų apyvartos nuolaidą. Kadangi nuolaida mums buvo suteikta tuomet, kai buvom pardavę tik dalį padangų, kuriuos įsigijome rugsėjo mėnesį gautų nuolaidų suma buvo paskirstoma parduotų padangų savikainai ir jų įsigijimo savikainai, proporcingai sumažinant parduotų ir likusių neparduotų atsargų vertę. Pirktų padangų savikaina — 219255,00 Lt., parduotų padangų savikaina — 177033,20 Lt. Už birželį pirktas prekes parduotuvė su tiekėjais jau buvo atsiskaičiusi, kadangi parduotuvėje yra taikomas nuolat atskaitomų atsargų būdas nuolaidos suma apskaitoje buvo užregistruota tokiais įrašais:

  • Apskaita Kursinis darbas
  • Microsoft Word 66 KB
  • 2014 m.
  • 28 puslapiai (6200 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aurelija
  • Atsargų inventorizacija ir rezultatų apskaita
    10 - 3 balsai (-ų)
Atsargų inventorizacija ir rezultatų apskaita. (2014 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/atsargu-inventorizacija-ir-rezultatu-apskaita.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 08:08
×