Atšilimo pasekmės ir ką reikėtų daryti, kad viso to išvengtumėme?


Atšilimo pasekmės. Ir ką reikėtų daryti, kad viso to išvengtumėme? Žmogaus poveikis gamtai. Pasekmės. Kitimas per laika. Karščio bangos. Erozija. Miško gaisrai. Stichinės nelaimės. Sausra. Ką mes galime padaryti?. ką daro es? Ką mes galime padaryti? Judėk į darbą kitaip. Taupyk ir vartok saikingai. Medžių atsodinimas. Rūšiuokite. Klimato kaita. Ką daro ES? ES atsakas į klimato kaitą. 2020 m. tikslai. Pastarojo meto politikos veiksmai. Žiedinė ekonomika.


Atšilimo pasekmės. Ir ką reikėtų daryti, kad viso to išvengtumėme?

Klimato kaita – žymus, neįprastas tam tikro regiono klimato pokytis. Į šią sąvoką gali įeiti vidutinės temperatūros, kritulių kiekio, vėjuotumo pokyčiai. Klimato kaita gali apimti įvairios trukmės laikotarpius, nuo dešimtmečių iki milijonų metų.

Per visą savo gyvavimo istoriją žmogus vienaip ar kitaip darė įtaką aplinkai ir gamtai: medžiojo, rinko augalų šaknis ir vaisius, kariavo.

Plėtojantis mokslui ir pramonei susidarė galimybės atsirasti daugybei žmonių, kurių veiklai reikėjo vis daugiau maisto, žaliavų ir energijos. Žmogaus poveikis gamtai padidėjo daug kartų. Dėl jos veiklos susidaro vis daugiau kenksmingų atliekų.

Žmonės, naudodamiesi žemės gėrybėmis, teršia aplinką, o tai neigiamai veikia atmosferą.

Per XX amžių vidutinė pasaulinė temperatūra pakilo 0,75 °C. Numatyta kad per XXI amžių pakils 1,1–6,4 °C.

* Erozija – procesas ar reiškinys, kurio metu ardomas dirvožemio  sluoksnis ar kitokio žemės paviršiaus ardymas ir nunešimas .

Uraganai, taifūnai ir audros taps dar stipresni ir atkeliaus į tas vietoves, kuriose iki tol nebūdavo. Audros sukaupia energiją virš šiltų jūrų, taigi kylant vandenynų temperatūrai padidėja ir grėsmė tiems regionams, kurių jūros (kaip mūsų Baltija) iki tol buvo per šaltos susidaryti tokiems oro reiškiniams.

Daug žemės paviršiaus būtų užtvindyta tirpstant poliariniams ledynams.

Kiekvieną kartą, kai mes sėdame į automobilį ar naudojame elektros energiją, mes didiname šiltnamio dujų kiekį atmosferoje.

  • MS PowerPoint 19263 KB
  • 2020 m.
  • Lietuvių
  • 32 puslapiai (627 žodžiai)
  • Profesinė mokykla
  • Runcius
  • Atšilimo pasekmės ir ką reikėtų daryti, kad viso to išvengtumėme?
    10 - 1 balsai (-ų)
Atšilimo pasekmės ir ką reikėtų daryti, kad viso to išvengtumėme?. (2020 m. Liepos 30 d.). https://www.mokslobaze.lt/atsilimo-pasekmes-ir-ka-reiketu-daryti-kad-viso-to-isvengtumeme.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 11 d. 04:00
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo