Atsinaujinančių elektros energijos šaltinių privalumai ir trūkumai


Įvadas. Atsinaujinantys elektros energijos šaltiniai. Atsinaujinančių elektros energijos šaltinių privalumai. Atsinaujinančių elektros energijos šaltinių trūkumai. Išvados. Nuorodos.


Darnus energijos iš atsinaujinančių šaltinių vystymas yra svarbus energetikos politikos ramstis, kuriuo siekiama sumažinti priklausomybę nuo importuojamo kuro.

Lietuvos Respublikos atsinaujinančių energijos šaltinių įstatymas siekia: padidinti iš atsinaujinančių šaltinių pagamintos elektros energijos dalį iki ne mažiau kaip 20% galutinio nacionalinio vartojimo, siekiant padidinti iš atsinaujinančių šaltinių pagamintos centralizuotai tiekiamos šilumos energijos dalį bent 60% šilumos energijos balanso ir didinti namų ūkiuose naudojamos atsinaujinančios elektros energijos dalį iki mažiausiai 80% viso energijos suvartojimo balanso.

Atsinaujinanti energija, švari energija, žalioji energija - visi šie terminai tampa vis labiau paplitę. Iš tikrūjų yra daugybė atsinaujinančių energijos šaltinių. Iš esmės, viskas, ką galime panaudoti greitai gaminamai energijai gaminti, yra atsinaujinančios energijos forma ar šaltinis. Tačiau norint gauti tikslesnę informaciją, reikia išanalizuoti atsinaujinančių elektros energijos šaltinių privalumus ir trūkumus.

Upių srauto hidraulinė energija, žemos potencialios hidraulinės energijos potvynių, jūros bangos ir srovės (Hidroenergetika);

Šių šaltinių charakteringas bruožas yra tai, kad atsinaujinanti energija nuolat yra gamtoje ir jai nereikalaujama specialių priemonių, įskaitant tikslinę žmogaus veiklą.

Saulės energija gali būti prieinama beveik visur, kur yra saulės šviesa.

Nesuderintas kuro šaltinis. Saulė nešviečia 24 valandas per parą. Kai kuriose vietose yra medžių arba aukštesnių pastatų, kurie uždengia stogą.

Yra didelės pradinės išlaidos. Net su daugybe niuansų, saulės energijos sistema gali kainuoti dešimtis tūkstančių. Mažesnių sistemų diegimas, taip pat brangiai kainuoja.

Nepriklausomumas nuo tiekėjo. Sukuriant savo saulės energiją, naudodamiesi stogu esančiais skydais, žmogus nėra priklausomas, nuo elektros tinklų norėdamas turėti elektros energiją.

Priežiūra. Savo elektros energijos gaminimas reiškia, kad sistemos priežiūra yra jūsų rankose. Moduliai turi būti reguliariai valomi, kad nešvarumai ir šiukšlės nesumažintų efektyvumo.

Tai visiškai švari energija. Saulės sukurta elektra neturi kenksmingo išmetimo. Tai sumažina namų anglies pėdsaką.

Žinoma, hidroenergetika naudojama iš daugybės didelio masto hidroelektrinių užtvankų, su kuriomis visi susipažinę. Tačiau čia taip pat yra nedidelės apimties vandens technologijos, bangų energijos technologijos, potvynių energijos technologijos, hidroakumuliacinės technologijos, upių vandens technologijos, vandenynų šiluminės energijos technologijos, osmosinės energijos technologijos, jūrų energetikos technologijos ir tikriausiai daugiau. Kitaip tariant, vanduo patenka arba juda daugelyje vietų ir daugeliu būdų, o energija iš jos gali būti užfiksuota naudojant įvairias technologijas.

  • Microsoft Word 30 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1795 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lukas
  • Atsinaujinančių elektros energijos šaltinių privalumai ir trūkumai
    10 - 3 balsai (-ų)
Atsinaujinančių elektros energijos šaltinių privalumai ir trūkumai. (2018 m. Lapkričio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/atsinaujinanciu-elektros-energijos-saltiniu-privalumai-ir-trukumai.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 26 d. 02:28
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo