Atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimo perspektyvos Lietuvoje


Atsinaujinantys energijos saltiniai lietuvoje referatas. Biokuro perspektyvos. Alternatyviu energijos saltiniu panaudojimas lietuvoje. Biokuro perspektyvos lietuvoje. Atsinaujinantys energijos šaltiniai referatas. Saules energijos panaudojimo perspektyvos lietuvoje. Biomases naudojimo planavimas. Atsinaujinantys energijos saltiniai lietuvoje bakalauras. Atsinaujinanciu energijos saltiniu analize. Atsinaujinančių+šaltinių+panaudojimo+ir+perspektyvų+lietuvoje+analizė.

Įvadas. Saulės energija. Saulės energijos atradimo istorija. Saulės energijos panaudojimo perspektyvos. Saulės energijos panaudojimo perspektyva lietuvoje. Vėjo energetika ir jos plėtros perspektyva lietuvoje. Vėjo jėgainių perspektyvos lietuvoje. Hidroenergetikos galimybės ir puoselėjimo vizijos lietuvoje. Bioenergija. Biokuro ištekliai ir panaudojimo perspektyvos. Geoterminė energija. Geoterminės jėgainės – istorija ir statistika. Lietuvos geoterminės sąlygos. Geoterminės elektrinės schema. Socialiniai aspektai. Ekologija. Geoterminės energijos apibendrinimas. Išvados. Literatūra.

Ekonomiškai pažangiausių valstybių energetikos plėtros kryptys ir perspektyvos rodo, kad atsinaujinančios energetikos šaltinių technologijos yra greičiausiai besivystanti pasaulio energetikos sritis. Tai nėra atsitiktinumas. Mažėjant tradicinių iškastinių energetinių žaliavų ištekliams ir didėjant jų kainoms, atsirado būtinybė ieškoti kitų energetikos šaltinių. Po didžiojo naftos produktų kainų šuolio xx amžiuje ir išryškėjus ekologinės krizės padariniams buvo pradėta ieškoti, plėtoti ir naudoti kuro nereikalaujančius atsinaujinančius bei alternatyvius energijos šaltinius, tokius kaip saulė, vėjas, vanduo, geoterminiai šaltiniai bei biomasė, biokuras. Visi šie energetiniai šaltiniai yra ekologiškai švarūs arba bent jau kur kas švaresni, negu tradiciniai energijos šaltiniai, tokie kaip nafta, anglys ar gamtinės dujos. Netgi neįvertinus tradicinių energetikos gamybos technologijų, kurios yra pagrįstos iškastinių žaliavų deginimu, daromos žalos aplinkai ar žmonėms, neretai atsinaujinančios energetikos šaltinių technologijos sėkmingai konkuruoja su tradiciniais energetikos gamybos būdais. Laipsniškas ir nuolatinis tradicinių energetinių žaliavų ir energijos brangimas, ateityje sudarys tik dar geresnes sąlygas tolimesniam alternatyvių energijos šaltinių plėtrai ir panaudojimui. Tad neatsitiktinai europos sąjungoje alternatyvių energijos šaltinių technologijų plėtra yra vertinama kaip viena iš prioritetinių ekonomikos, ekologijos ir energetikos sričių. Teigiama, kad atsinaujinančioji energetika labai ženkliai prisidės efektyviai sprendžiant svarbiąsias žmonijos problemas – globalinį atšilimą, šiltnamio efektą, ekologijos ir apsirūpinimą energijos ištekliais.

Lietuvoje šiuo metu taip pat daug dėmesio skiriama atsinaujinančių energetinių šaltinių naudojimui. Ateityje žadama visai sumažinti ar net visiškai atsisakyti iškastinio kuro naudojimo energijos gamybai. Taip bus ne tik užtikrinta atmosferos apsauga ir išvengta globalinių problemų, bet ir energijos gamyba turėtų būti pigesnė. Šiuo metu iš atsinaujinančių energijos išteklių Lietuvoje išgaunama maždaug 3,3% elektros energijos. Šiame darbe aprašoma kiekvienais metais žemės atmosferos ribą pasiekia 5,6*1024 j saulės energijos srautas. Iš šios dalies žemės atmosfera atspindi 35 procentus atgal į kosmosą, o likusia energija sušildo žemės paviršių, naudoja garavimo - kritulių cikle, bangų, vėjo, oro ir vandenynų srovių susidarymui. Metinis saulės energijos kiekis, pasiekęs žemės paviršių, yra 1,05*1018 kwh, sausumai tenka 2*1017 kwh.

  • Microsoft Word 1953 KB
  • 2012 m.
  • 30 puslapių (7573 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jonas
  • Atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimo perspektyvos Lietuvoje
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimo perspektyvos Lietuvoje. (2011 m. Gegužės 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/atsinaujinanciu-energijos-saltiniu-panaudojimo-perspektyvos-lietuvoje.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 10 d. 08:49
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo