Atsinaujinantys energijos ištekliai konspektas


Balansai , poreikiai Energija yra sistemos galimybė dydis atlikti tam tikrą išorinį veiksmą darbą. Pirminė energija. Pirminė energija pagal kilmę iškastinis kuras. Geofizinė energija. Atliekos bei šiukšlės. Atliekinė šiluma. Geoterminės energijos rezervai. Saulės energija Saulės energija yra labai išsklaidyta. Aktyvios saulės sistemos. Pusiau sferinė lėkštė. Dviejų pakopų heleostatas. Dviejų pakopų heleostatas su energijos moncentravimu bokšto apačioje. Tiesioginis Saulės energijos vertimas į elektrą. Amorfinis silicio elementas Efektyvumas. Vėjo jėgainės Lietuvoje. Vėjo jėgainių konstrukciją pagal ašies padėtį. Vertikalios ašies vėjo jėgainės Privalumai. Mažo greičio turbinos. Didelio greičio turbinos. Vėjo jėgainių skirstymas. Metinis pagamintos elektros kiekis. Klaipėdos pavyzdinė geoterminė jėgainė. Medienos kuro ištekliai Medienos pramonės atliekos. Medienos kuro rūšys. Medienos kuro savybės.


Saulė yra žvaigždė, kurios fotosferos (iš Žemės matoma Saulės dalis) vidutinė temperatūra yra 5777 K.

Įvertinus Saulės dydį jos išspinduliuojamų elektromagnetinių bangų intensyvumą bei atstumą iki Žemės, energijos spinduliavimo tankis, pasiekiantis Žemės atmosferos paviršių 1367 W/m2. Tai taip vadinama Saulės konstanta.

Saulės fotosferoje jau susiformuoja ištisinis energijos spinduliavimo spektras elektromagnetinių bangų diapazone nuo 0,1 iki 3 μm. Visų bangų ilgių diapazonas dalijamas į tris dalis: matomoji šviesa (0,28 iki 0,76 μm), ultravioletinis spinduliavimas ir infraraudonasis spinduliavimas.

Žemės paviršiuje matomos šviesos diapazonui tenka 49%, infraraudonajam diapazonui – 49% ir ultravioletiniam – 2%.

AM 1 (air mass 1 condition) – minimali oro masė, pro kurią prasiskverbia Saulės spinduliai iki jūros lygio aukštyje esančio taško, kai Saulė yra zenite, esant giedram dangui.

Galima auginti dumblius ar augalus ir atitinkamai perdirbtus (išdžiovintus, susmulkintus) deginti kaip kurą.

Taip pat dumblius galima naudoti kaip baltyminius priedus pašarams. Deja, fotosintezės efektyvumas, (t. y. naudingai sunaudotos ir visos krentančios energijos santykis

Saulės energija (šiluma) Galima išskirti dvi sistemas: Pasyvios ir aktyvios sistemos

Leidžia pritaikyti įvairias tvirtinimo vietas (ant stogo, integruoti stoge, įrengti kaip fasado elementą, įrengti atskirai);

Žemesnis efektyvumas nei vakuuminio saulės kolektoriaus, ypač aukštų temperatūrų zonoje dėl didesnių energijos nuostolių;

Pasiekiamas aukštas efektyvumas net esant dideliems ΔT tarp absorberio ir aplinkos;

Pasiekiama aukštesnė temperatūra, yra galimybė gaminti garą ar panaudoti aukšto potencialo šilumą vėsinimui;

Kai kurių konstrukcijų atveju gali būti montuojamas horizontaliai ant sutapdinto plokščio stogo.

Tam, kad būtų užtikrintas baseino pašildymas laikotarpiu nuo balandžio iki rugsėjo mėnesio, neįstiklintų saulės kolektorių plotas turi sudaryti ne mažiau 75% baseino paviršiaus ploto.

Kolektoriai turi būti orientuoti į pietus arba vakarus. Antras pasirinkimas galėtų būti plokščias paviršius arba rytai.

Didžioji dalis (apie 68%) šilumos prarandama garuojant baseino vandeniui, todėl padėtų baseino uždengimas, kai jis nenaudojamas.

Ekonominiu ir technologiniu požiūriais didelė saulės kolektorių sistema yra geriausias sprendimas. Todėl centralizuoto šilumos tiekimo sistema atlieka labai svarbų vaidmenį utilizuojant sukauptą saulės energiją.

Efektyvus žemų šilumnešio temperatūrų tinklas leistų CŠT sistemos operatoriui panaudoti kitus šilumos šaltinius (ekonomaizerius, kogeneracinius įrenginius, geoterminę energiją, šilumos siurblius ir pan.) ir taip padidinti bendrą sistemos efektyvumą.

•Parabolinis reflektorius, fiksuoja saulės šviesą į siaurą liniją (vienaašis sekimas, temperatūros iki 450oC). Galia 30-80 MW.

Šilumos kaupimas sena ir atidirbta technologija, kuri yra pigesnė nei tiesioginis elektros kaupimas (saulės elemetų atveju)

Saulę seka plokšti veidrodžiai heleostatai ir energija koncentruojama į bokšto viršutinę dalį. Labiau pritaikyta didelėms jėgainėms

Saulę seka plokšti veidrodžiai heleostatai ir energija koncentruojama į bokšto viršutinę dalį iš kurios reflektorius nukreipia koncentruotus spindulius žemyn.

Veidrodis išlenktas vienoje plokštumoje, koncentruotas spindulys nukreipiamas į cilindrinį paviršių, kuriuo cirkuliuoja šilumnešis. Pakankamai žemos temperatūros.

Forma: priklausomai nuo to kaip silicio kristalas yra pjaustomas: yra apvalios, pusiau apvalios ir kvadrato formos saulės elementai. Apvalios yra pigesni nei pusiau apvalios ar kvadrato formos, nes prarandama mažiau medžiagos. Tačiau naudojami rečiau, nes išdėstyti šalia vienas kito užima didesnį plotą.

Efektyvumas: Amorfiniai, dėl savo konstrukcijos dar dažnai vadinami plonaplėveliniais, jie taip vadinami todėl, kad siliciu yra padengiamas stiklas ar kitas skaidrus paviršius. Tokio elemento silicio sluoksnis yra mažiau nei 1 μm storio. Todėl toks gamybos procesas yra pats pigiausias, tačiau amorfinių elementų efektyvumo lygis yra daug mažesnis už monokristalinius ar polikristalinius elementus. Jų efektyvumas yra apie 5-7%., tačiau daugiau kaip du kartus pigesni.

  • Microsoft Word 5066 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 18 puslapių (6311 žodžiai)
  • Universitetas
  • Vgtu
  • Atsinaujinantys energijos ištekliai konspektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Atsinaujinantys energijos ištekliai konspektas . (2017 m. Gruodžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/atsinaujinantys-energijos-istekliai-konspektas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 22:43
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo