Atsinaujinantys energijos šaltiniai ir jų panaudojimas


Įvadas. Biomasė. Biomasės išteklių rūšys. Pagrindinės biomasės konversijos technologijos. Vėjo energija. Pirmosios elektrinės Lietuvoje. Vėjo energetika. Vėjo jėgainės. Vėjo energijos naudojimas Lietuvoje ir pasaulyje. Situacija Lietuvoje. Vėjo jėgainės gali būti naudingos. Geoterminė energija. Saulės energija. Saulės energijos panaudojimo būdai. Saulės kolektoriai. Saulės elementai. Hidroenergija. Išvados. Naudota literatūra.

Bioetanolio gamyba. Bioetanolis – tai alkoholis gaminamas iš cukraus ar krakmolo turtingų organinių medžiagų. Bioetanolis kaip vidaus degimo variklių kuras gali būti naudojamas grynas arba mišiniuose su benzinu. Lietuvoje kiekvienais metais išauginama apie 3mln. t grūdų. Tiek jų šalies reikmėms nesunaudojama. Todėl nemažai grūdų eksportuojama. Šiuo metu Lietuvoje bioetanolį gamina tik viena įmonė Šilutėje „Biofutura“.

Biodyzelino gamyba. Rapsų aliejus yra pagrindinė žaliava biodyzelino gamybai. Jis sudaro apie 84% gamybos, o visa kita yra įvairių augalų (palmių, sojų, saulėgrąžų) aliejai ar naudoti kepimo aliejai. Rapsų aliejus esterifikuojamas metilo spiritu, o gaunas produktas vadinamas rapsų metilo esteriu arba RME. Pagrindiniai biodyzelino privalumai:

- biodyzelinas gaminamas iš vietinių, atsinaujinančių energijos šaltinių.

- biodyzeline nėra sieros, jo geresnės tepimo ir irimo savybės lyginant su įprastu dyzelinu.

Lietuvoje RME gamina įmonė UAB „Rapsoila“, Mažeikiai.

  • Microsoft Word 1972 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 27 puslapiai (5959 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Atsinaujinantys energijos šaltiniai ir jų panaudojimas
    9.5 - 2 balsai (-ų)
Atsinaujinantys energijos šaltiniai ir jų panaudojimas. (2015 m. Spalio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/atsinaujinantys-energijos-saltiniai-ir-ju-panaudojimas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 25 d. 20:16
×
145 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo