Atsinaujinantys ištekliai referatas


Įvadas. Atsinaujinančių išteklių samprata. Atsinaujinančių išteklių suskirstymas. Vėjo energija. Saulės energija. Hidroenergija. Geoterminė energija. Biomasės energija. Atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimas Lietuvoje. Išvados. Literatūra.


Darbo objektas –

Darbo tikslas – Išanalizuoti atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimą Lietuvoje.

Darbo uždaviniai tikslui pasiekti:

Pateikti atsinaujinančių išteklių sampratą.

Išanalizuoti atsinaujinančių energijos išteklių rūšis.

Įvertinti atsinaujinančių išteklių panaudojimą Lietuvoje.

Atsinaujinantys energijos šaltiniai – tai gamtos ištekliai, kurių atsiradimą ir atsinaujinimą sąlygoja gamtos procesai. Juos sudaro saulės, vėjo, geoterminė, vandens ir biomasės energija. Panaudojant šio tipo energiją siekiama sumažinti aplinkai daromą žalą ir užkirsti kelią klimato kaitai. Siekiant sumažinti atmosferos taršą pagrindinis uždavinys yra kiek įmanoma padidinti atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimą.

Pagrindinės atsinaujinančių energijos išteklių rūšys yra šios:

•biodegalai – iš biomasės išgaunamas etanolis, dyzelinas arba metanas;

Vėjo energetikos privalumai yra tai, kad vėjo ištekliai yra atsinaujinantys, jėgainės yra ekologiškos aplinkai, neišskiria į aplinką kenksmingų medžiagų, siekiama elektros energiją išgauti kuo pigesniu būdu.

Tačiau pagrindinis minusas vėjo energetikoje yra tai, jog vėjo energija nuolat kinta, tai priklauso nuo vėjo greičio ir krypties svyravimų. Taip pat arti jėgainių gyvenantys žmonės gali skųstis dėl jėgainių skleidžiamo triukšmo ir sparnų šešėlių mirgėjimo. Be to, jėgainių pastatymas ir elektros tinklo pajungimas yra brangus ir reikalauja didelių investicijų.

Atsinaujinančių išteklių energetika pasaulyje plėtojasi sparčiausiai iš visų energetikos sričių. Ši tendencija yra ypač ryški saulės energetikos srityje. Saulė yra vienintelis išorinis energijos šaltinis, iš kurio Žemė gauna energiją. Nors Žemę pasiekia tik labai menka Saulės galios dalis, likusioji atsispindi nuo mūsų planetos ir grįžta į kosmosą, likusioji dalis daugybę kartų viršija dabartinius energijos poreikius (2).

Įrengiamų saulės elektrinių galia gali būti labai įvairi. Mažiausių foto-elektros energijos šaltinių galia matuojama vatais arba net molivatais, o galingiausiųjų - gigavatais. Saulės energijos pranašumai:

•Elektinės lengvai pergabenamos iš vienos vietos į kitą;

•Didelis patikimumas – saulės elektrinės ilgą laiką gali patikimai dirbti be priežiūros;

•Galimybė dirbti nuo elektros tinklo nutolusiose vietovėse;

•Darbo saugumas – nėra lengvai užsidegančių dalių;

G. Petrauskas teigia, kad saulės energijos ištekliai Lietuvoje yra pakankamai geri saulės energetikai plėtoti. Svarbu paminėti, kad fotoelektros sistemų įrengimai nuolat pinga, tai sudaro palankias sąlygas naudoti šį galingiausią Žemėje atsinaujinančios energijos šaltinį elektrai gaminti. Šią galimybę išnaudoja daug šalių, tarp jų tokios, kurių saulės energijos ištekliai panašūs kaip ir Lietuvos.

  • Microsoft Word 29 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1943 žodžiai)
  • Universitetas
  • Aiva
  • Atsinaujinantys ištekliai referatas
    10 - 7 balsai (-ų)
Atsinaujinantys ištekliai referatas. (2016 m. Balandžio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/atsinaujinantys-istekliai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 26 d. 06:57
×