Atsiskaitymai su valstybės iždu


Isvados ir pasiūlymai darzeliui. Atsiskaitymas su biudžetu uzdaviniai. Politikos izda. 2)atsiskaitymų už darbą pirminė ir suvestinė apskaita. Mokamu mokesciu pirmine apskaita. Mokamu mokesciu suvestine apskaita. Suvestine apskaita isvados. Petrauskiene a k apskaita. Biudzetiniu istaigu atsiskaitymas su tiekejais. Atsiskaitymas su valstybes izdu apskaita.

Įvadas. Atsiskaitymų su valstybės ižduesmė ir principai. Buhalterinė apskaita biudžetinėse įstaigose. Valstybės mokesčių sistema ir atskaitymai į iždą. Išskaitymų (mokesčių) iš darbo užmokesčio tvarka. Jurbarkų darželio-mokyklos mokamimokesčiai ir jų analizė. Jurbarkų darželio mokyklos apibūdinimas ir veikla. Darželio-mokyklos sumokami mokesčiai ir jų analizė. Jurbarkų darželio-mokyklos pirminė irsuvestinė apskaita. Atsiskaitymų su valstybės iždu pirminė apskaita. Atsiskaitymų su valstybės iždu suvestinė apskaita. Išvados ir pasiūlymai. Literatūros sąrašas. Priedai.

Valstybės iždo paskirtis – užtikrinti efektyvų ir racionalų valstybės piniginių išteklių valdymą ir šių išteklių naudojimą teisės aktuose nustatytiems tikslams įgyvendinti. Kartu su valstybės iždu valstybės funkcijoms užtikrinti naudojami savivaldybių biudžetai, Valstybinio socialinio draudimo fondo biudžetas ir Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžetas. Atsiskaitymų su valstybės iždu tema visuomet aktuali, kadangi kiekvieną įmonė ar organizacija įstatymais įpareigota mokėti vienokiu ar kitokius mokesčius. Be to kiekvienais metais išleidžiama naujų įstatymų, nutarimų ar jų pakeitimų, kuriuos reikia nuolat sekti ir pritaikyti savo darbe.

Gyventojų pajamų mokestis visose valstybėse yra vienas pagrindinių mokesčių, nuolat papildančių valstybės iždą. Tačiau atskirų šalių gyventojų pajamų apmokestinimo politiką lemia galiojanti gyventojų pajamų apmokestinimo sistema bei apmokestinimo politikos gairės, kurias apsibrėžia kiekviena šalis. Dažna apmokestinimo politikos kaita sukelia nestabilumo problemų renkant pajamas į valstybės ir savivaldybių biudžetus, todėl reikia įvertinti, kiek gyventojų pa-jamų apmokestinimo politikos kaita lemia biudžeto pajamų surinkimą.

Tyrimo objektas

Gyventojų mokesčių surinkimo sistema biudžetinių įstaigų atsiskaitymų su valstybės iždu apskaitos pavyzdžiu.

Darbo tikslas

Jurbarkų darželio-mokyklos pavyzdžiu išanalizuoti atsiskaitymų su valstybės iždu apskaitą

Darbo uždaviniai:

1) Teoriniu aspektu išanalizuoti atsiskaitymų su valstybės iždu esmę ir principus

2) Atlikti Jurbarkų darželio-mokyklos mokamų mokesčių valstybei ekonominę analizę

3) Išanalizuoti įstaigos į valstybės iždą mokamų mokesčių pirminę ir suvestinę apskaitą

Darbo metodai

1) Mokslinės literatūros analizė (lyginimas, sisteminimas, apibendrinimas). Darbe daugiau-sia remtasi A. K. Petrauskiene.

2) LR ir Europos Sąjungos teisės aktų analizė (lyginimas, sisteminimas, apibendrinimas). Darbe daugiausia remtasi „Biudžetinių įstaigų buhalterinės apskaitos tvarka“.

3) Antrinių statistinių duomenų šaltinių analizė ir apibendrinimas. „Eurostat“ tarnybos ir Lietuvos statistikos departamento duomenys.

4) Pirminės statistinės informacijos apdorojimas ir sisteminimas. Grupavimo, palyginimo ir grafinio vaizdavimo būdai, apibendrinimas.

Darbo sudėtis

Pirmojoje baigiamojo darbo dalyje išanalizuoti biudžetinių įstaigų atsiskaitymai su valstybės iždu, mokesčių reikšmė valstybės funkcijų vykdymo užtikrinimui.

  • Apskaita Bakalauro darbas
  • Microsoft Word 187 KB
  • 2013 m.
  • 42 puslapiai (8949 žodžiai)
  • Algimantas
  • Atsiskaitymai su valstybės iždu
    10 - 3 balsai (-ų)
Atsiskaitymai su valstybės iždu. (2013 m. Sausio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/atsiskaitymai-su-valstybes-izdu.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 06:52
×