Atsiskaitymai tarp įmonių ir jų tvarkymas


Pirkimo – pardavimo ir atsiskaitymų dokumentavimas. Pinigu ir atsiskaitymu imones problemos kursinis. Dėl atsiskaitymų tarp įmonių. Atsiskaitymas tarp dukteriniu imoniu. Imones pirkimas pardavimas atsiskaitymas. Imoniu verslo sekme atsiskaitymai. Pirkimų pardavimu ir atsiskaitymu dokumentavimas. Atsiskaitymu tarp imoniu budai. Imones atsiskaitymai. Atsiskaitymai tar imoniu.

Baigiamasis kvalifikacinis darbas. Įvadas. Bendrosios žinios. Įmonių tipai. Atsiskaitymo operacijų samprata. Arsiskaitymo būdai. Atsiskaitymo formos. Atsiskaitymo ir mokėjimo priemonės. Atsiskaitymai tarp įmonių ir jų tvarkymas. Veiklos apibūdinimas. Pirkimo – pardavimo sutartis. Atsiskaitymų dokumentai. Atsiskaitymų dokumentų tvarkymas. Išvados ir pasiūlymai. Naudota literatūra ir kiti šaltiniai. Priedai. Lentelės. Paveikslai.

Savininkas, įregistravęs įmonę, gali plėtoti ūkinę veiklą: gauti iš jos pajamas ir daryti išlaidas, kurios padeda šias pajamas uždirbti. Visi įmonės savininko veiksmai, susiję su pinigų uždirbimu ir gamybos išlaidomis, vadinami ūkinėmis finansinėmis operacijomis arba trumpiau -

ūkinėmis operacijomis. Tarp įmonių, vykdant joms savo ūkinę- komercinę veiklą, nuolat susiformuoja įvairūs atsiskaitymų santykiai,y. arba įmonė būna skolinga kitoms įmonėms, įstaigoms ar organizacijoms, arba pastarosios jai. Visi piniginiai veiksmai - ūkinės operacijos - turi būti įforminami atitinkamais dokumentais ir fiksuojami tam skirtuose registruose. .

Atsiskaitymai- tai grynųjų pinigų mokėjimo ir lėšų pervedimo veiksmas, kuriuo įvykdomas mokėtojo piniginis įsipareigojimas gavėjui. Atsiskaitymai turi didelę reikšmę įmonėje: nuo jų prikauso labai daug kas- net paties verslo plėtojimo sėkmė. Pavėluoti atsiskaitymai gali ne tik sutrikdyti įmonės veiklą, bet ir padaryti jai didelių nuostolių. Sutrikimas vienoje atsiskaitymų grandyje sukelia sutrikimus kitose, su ja susijusiose grandyse. Šie praradimai iš karto pasireiškia pinigų trūkumu. Vėlesniais laikotarpiais dėl sutrikusių atsiskaitymų įmonė gali prarasti tekėjų pasitikėjimą ir klientų susidomėjimą. Sutrikę atsiskaitymai tiesiogiai mažina ir įmonės galimybes gauti paskolą.

Viena iš svarbiausių kiekvieno prekybinio sandorio sąlygų -atsiskaitymo forma. Pagal šiuolaikinę sampratą atsiskaitymų sistema apima atsiskaitymų organizavimo principus, jų formas, priemones ir technologijas, jos dalyvių pareigas bei teises atsiskaitymo procese. Pasirinkti tinkamą atsiskaitymo būdą svarbu kiekvienai sandorio šaliai, nes jų interesų konfrontacija ir lemia atsiskaitymo būdų įvairovę.

Pardavėjas suinteresuotas, kad už patiektas prekes būtų kuo greičiau sumokėta ir prekių nuosavybės teisę patvirtinančius dokumentus jis turėtų iki to momento, kol pirkėjas sumokės visą sutartyje numatytą sumą. Pirkėjui svarbu laiku gauti prekes ar bent dokumentus, patvirtinančius nuosavybės teisę į jas, ir mokėjimą atidėti kuo vėlesniam momentui. Šios aplinkybės yra viena iš dokumentinių atsiskaitymo būdų atsiradimo priežasčių. Atsiskaitymai turi būti taip organizuojami, kad jie padėtų stiprinti pirkėjo (mokėtojo) bei tiekėjo (gavėjo) savitarpio kontrolę, spartintų dokumentų bei lėšų apytaką, mažintų atsiskaitymo operacijų darbo sąnaudas.

  • Vadyba Kursinis darbas
  • Microsoft Word 54 KB
  • 2012 m.
  • 30 puslapių (6755 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rasita
  • Atsiskaitymai tarp įmonių ir jų tvarkymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Atsiskaitymai tarp įmonių ir jų tvarkymas. (2012 m. Balandžio 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/atsiskaitymai-tarp-imoniu-ir-ju-tvarkymas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 06:15
×