Atsitiktinio dydžio skirstinys


Nr. 19 uždavinys. Atsitiktinių dydžių skirstiniai. 2013 01. Apibrėžimas. Jei atsitiktinis dydis X įgyja reikšmes x₁, x₂. Dėžutėje yra 4 raudoni ir 3 žali balionai. Aptarsime. Kaip teisingai nustatyti baigčių skaičių. X – paimtų žalių balionų skaičius. Bandymas „Su grąžinimu“. Baigtys. Kiek jų yra ? n= ? Užrašėm baigtis vienodai. Bet juk tai skirtingos baigtys! Kaip atskirti? Baigtis panašiai surašome dviejų kauliukų metimo bandyme. Kiek jų yra? n= ? N = 7 x. Atsitiktinio dydžio reikšmės.  . Atsitiktinio dydžio x skirstinys.

Dėžutėje yra 4 raudoni ir 3 žali balionai. Vaikas atsitiktinai paima 1 balioną, tačiau nežinia kodėl balioną grąžina atgal į dėžę ir paima antrąjį. Pažymėkime X – paimtų žalių balionų skaičių. Raskite atsitiktinio dydžio X tikimybių skirstinį.

Kaip teisingai nustatyti baigčių skaičių? Kaip užrašyti bandymo baigtį? Kokias reikšmes įgyja atsitiktinis dydis? Su kokia tikimybe įgyjama kiekviena atskira atsitiktinio dydžio reikšmė? Koks bus atsitiktinio dydžio skirstinys?

Turime traukti du kartus ir tik tada fiksuoti baigtį.

  • MS PowerPoint 656 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (160 žodžiai)
  • Jvilkaite
  • Atsitiktinio dydžio skirstinys
    10 - 8 balsai (-ų)
Atsitiktinio dydžio skirstinys. (2015 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/atsitiktinio-dydzio-skirstinys.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 09:57
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo