Atskirti vaikai: esama padėtis ir perspektyvos


Pabegeliai vaikai. Vaikas atskirtas nuo. Pabegeliai vaikai europoje. Atskirti vaikai pabegeliai.

Atskirti vaikai: esama padėtis ir perspektyvos. Atskirtas vaikas ar jaunuolis - vaikas iki 18 metų amžiaus, esantis už savo kilmės šalies ribų ir atskirtas nuo savo abiejų tėvų ar ankstesnių teisėtų arba pagal paprotį globėjų. Kai kurie vaikai yra visiškai vieni, tuo tarpu kiti gali gyventi su išplėstinės šeimos nariais.

Atskirtas vaikas ar jaunuolis - vaikas iki 18 metų amžiaus, esantis už savo kilmės šalies ribų ir atskirtas nuo savo abiejų tėvų ar ankstesnių teisėtų arba pagal paprotį globėjų. (separated children in europe programme statement of good practice , a. 2).

Per visą žmonijos istoriją buvo tūkstančiai vyrų, moterų, vaikų, kurie priverstinai traukėsi iš savo šalies ir ieškojosi prieglobsčio svetur. Pabėgėlio dalios ištiktųjų patirtis - karai, konfliktai, persekiojimai, žmogaus teisių pažeidimai, skurdas, badas. Jungtinių tautų vyriausiojo pabėgėlių komisaro valdybos duomenimis pasaulyje yra apie 20 mln. Pabėgėlių. Tai yra kartus daugiau nei gyventojų Lietuvoje. Maždaug pusė jų yra vaikai, kurių mažus pečius užgriūna sunkūs gyvenimo sukrėtimai bei negandos.

Vaikams reikalingas ypatingas dėmesys - jų interesų apsaugą bei gynybą turi užtikrinti kiekviena valstybė bei visuomenė. Daugelis tarptautinių ir nacionalinių teisės aktų bei dokumentų iš bendros vaikų grupės išskiria ypatingą vaikų grupę – vaikus pabėgėlius. Tai vaikai, kurių saugumui ar gerovei, palyginus su kitais vaikais, gresia žymiai didesnis pavojus. Vaikų pabėgėlių tarpe yra dar labiau pažeidžiama grupė - atskirti vaikai, kurie patys ieško prieglobsčio dėl to, kad yra persekiojami ar nėra saugūs savo kilmės šalyje, dėl žmogaus teisių pažeidimų, ginkluotų konfliktų ar neramumų. Atvykdami į svečią šalį be tėvų, šeimos, daiktų, nemokėdami kalbos ir neturėdami jokio teisinio statuso – visko, ko reikia normaliam vaiko vystymuisi, atskirti vaikai yra ypatingai pažeidžiami.

Atskirti vaikai europoje nėra tik šių laikų fenomenas, jie yra neatskiriama migracijos procesų dalis. Per paskutiniuosius 100 metų atskirti vaikai vykdavo į ar per europą dėl daugelio priežasčių: karinių konfliktų, etninio ar religinio persekiojimo, genocido, priverstinio gyventojų persikėlimo, skurdo, prievartos ir išnaudojimo, prekybos vaikais, prostitucijos ar darbo tikslais. Europa yra savotiška atskirtų vaikų meka, net apie. 000 tokių vaikų pasklidę po įvairius jos regionus bei valstybes.

Nuo 1996 metų Lietuva tapo pabėgėlius priimančiu kraštu. Prieglobsčio procedūra pradėjo veikti Lietuvai ratifikavus 1951 m. Ženevos konvenciją dėl pabėgėlio statuso bei 1967 m. Protokolą ir 1997 metų liepos mėn. Įsigaliojus įstatymui dėl pabėgėlio statuso. Tuo metu Lietuvą daugiausiai pasiekdavo pabėgėliai iš azijos šalių – afganistano, bangladešo, pakistano, šri lankos ir kt.

  • Microsoft Word 9 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (1481 žodžiai)
  • Universitetas
  • Bartas
  • Atskirti vaikai: esama padėtis ir perspektyvos
    10 - 1 balsai (-ų)
Atskirti vaikai: esama padėtis ir perspektyvos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/atskirti-vaikai-esama-padetis-ir-perspektyvos.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 28 d. 03:10
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo