Atstovavimas teisme fiziniams ir juridiniams asmenims. Ieškinio dėl skolos grąžinimo projektas (skolos išieškojimas iš juridinio asmens juridiniui asmeniui)


Įvertinimas. Įvadas. Atstovavimas civiliniame procese tikslas ir reikšmė. Atstovavimo civiliniame procese požymiai. Atstovavimas kaip teisinės santykis. Atstovavimas civiliniame procese teisinio santykio struktūra. Atstovavimas civiliniame procese teisinio santykio objektas. Atstovavimas teisme juridinius asmenis. Advokatų veiklos teisėtumas ir nepriekaištingas elgesys. Ginčai dėl teisinių paslaugų teikimo. Ieškinys ir atsakovo interesų gynimo būdai. Reikalavimai procesiniams dokumentams. Ginčo teisenos samprata ir esmė. Ieškinių rūšys. Išvados. Ieškinys. Literatūra.

Rekomendacijos darbui su teisiniais dokumentais: įdėmiai perskaitykite visą dokumento tekstą nuo pradžios iki galo; nustatykite dokumento pobūdį; suraskite kokiomis teisės normomis nustatyti reikalavimai tokio pobūdžio dokumentams (jei tokie yra); patikrinkite dokumento formą ir rekvizitus; patikrinkite ar dokumente yra visi reikalingi jo struktūriniai elementai; patikrinkite dokumento turinį; patikrinkite sąvokas, teisines konstrukcijas, vartojamas dokumente; dar kartą perskaitykite visą dokumentą.

Ieškinio pripažinimas: Procesinė atsakovo teisė, kurią jis gali realizuoti bet kurioje proceso stadijoje. Rašytinis pareiškimas pridedamas prie bylos, o žodinis įrašomas į teismo posėdžio protokolą. Teismas tokio pripažinimo gali nepriimti dėl prieštaravimo įstatymui. Priėmus pripažinimą teismas priima sprendimą ieškinį patenkinti.

Atsakovo interesų gynimo būdai: procesinės priemonės, kuriomis atsakovas ginasi nuo jam pareikšto ieškinio; atsikirtimai į ieškinį; priešieškinis.

Atsikirtimai į ieškinį – atsakovo argumentai, kuriais jis siekia paneigti ieškinio reikalavimų pagrįstumą arba apskritai ginčija ieškovo teisę į ieškinį

Materialiojo teisinio pobūdžio – faktinės aplinkybės, argumentai, paaiškinimai, kurių pagalba atsakovas nori įrodyti, jog ieškinys nepagrįstas, nuginčyti faktinį (neigti ieškovo nurodytus faktus, įrodinėti esant priešingus ieškovo nurodytiems faktus, įrodinėti aplinkybes, kurioms pasitvirtinus ieškinys nebegali būti patenkintas) ar juridinį ieškinio pagrindą.

Procesinio teisinio pobūdžio – atsakovo argumentai, kuriais jis siekia įrodyti, kad iešk. apskritai neturėjo teisės pareikšti ieškinio, todėl ir procesas pradėtas neteisėtai. Pvz., pareikštas tapatus ieškinys, ginčas perduotas spręsti arbitražui ir pan.

Visi atsakovo atsikirtimai išreiškiami vienu procesiniu dokumentu –atsakovo atsiliepimu į ieškinį. Pateikti atsiliepimą į ieškinį yra atsakovo pareiga, išskyrus supaprastintą procesą.

Nepateikus atsiliepimo gali kilti neigiamų padarinių – sprendimo už akių priėmimas arba atsisakymas priimti pavėluotai pateiktus įrodymus.

Atsiliepime turi būti nurodyta: sutinka ar ne su pareikštu ieškiniu; nesutikimo motyvai; įrodymai, kuriais grindžiami nesutikimo motyvai; nuomonė dėl sprendimo už akių priėmimo, jeigu ieškovas nepateiks paruošiamųjų procesinių dokumentų; informacija, ar byla bus vedama per advokatą. Jeigu byla bus vedama per advokatą, taip pat nurodomas advokato vardas, pavardė, darbo vietos adresas; atsakovo nuomonė dėl taikos sutarties sudarymo galimybių, kai atsakovas pageidauja ją pateikti.

Priešieškinis - laikantis tam tikrų sąlygų atsakovo pareikštas ieškinys pradiniam ieškovui jau vykstančiame procese. Išnagrinėjamas kartu su pradiniu ieškiniu, neatsižvelgiant į teismingumą. Jis gali būti pareikštas tik iki nutarties skirti bylą nagrinėti teismo posėdyje. Vėlesnis priešieškinio pareiškimo priėmimas galimas tik tuo atveju, jeigu tokio priėmimo būtinumas iškilo vėliau arba jeigu yra gautas priešingos šalies sutikimas, arba jeigu teismas mano, kad tai neužvilkins bylos nagrinėjimo. Priešinis ieškinys pareiškiamas pagal tas pačias taisykles kaip ir ieškinys.

  • Microsoft Word 82 KB
  • 2015 m.
  • 43 puslapiai (14186 žodžiai)
  • Universitetas
  • Elena
  • Atstovavimas teisme fiziniams ir juridiniams asmenims. Ieškinio dėl skolos grąžinimo projektas (skolos išieškojimas iš juridinio asmens juridiniui asmeniui)
    10 - 9 balsai (-ų)
Atstovavimas teisme fiziniams ir juridiniams asmenims. Ieškinio dėl skolos grąžinimo projektas (skolos išieškojimas iš juridinio asmens juridiniui asmeniui). (2015 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/atstovavimas-teisme-fiziniams-ir-juridiniams-asmenims-ieskinio-del-skolos-grazinimo-projektas-skolos-isieskojimas-is-juridinio-asmens-juridiniui-asmeniui.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 22 d. 21:27
×
143 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo