Atvejo analizė - Fordas


Atvejo analizė - Fordas.

Henris Fordas (1863 – 1947) gimė Amerikoje, airių imigranto fermerio šeimoje. Šeima gyveno skurdžiai. Fordas turėjo penkis jaunesnius brolius ir seseris, motina mirė anksti. Nuo vaikystės H. Fordas turėjo tik vieną tikrą aistrą – mechaniką. Pats yra pasakęs, jog buvo eilinis kaimietukas, tačiau metęs akį į bet kokį daiktą, galėjo pasakyti, koks jo veikimo principas, o dažnai ir parodyti, ką padaryti, kad jis veiktų geriau.

XIX a. pabaiga didelių technologijų ir perversmų metas. Būdamas šešiolikos Fordas išvyko i Detroitą ir įsidarbino pameistriu mechanikos dirbtuvėje, veliau dirbo kompanijoje, kuri gamino garo variklius. Po poros metų tapo vyriausiuoju inžinieriu. Tokios karjeros jam neužteko – rado naują aistrą – vidaus degimo variklius. 1896 Fordas baigė konstruoti savo pirmąją mašiną „Quadricycle“, kuri labiau priminė karietą be arklio. Metęs darbą kompanijoje, Fordas 1899 metais įkūrė „Detroit Automobile Company“. Kompanija, pagaminusi 20 automobilių per metus, bankrutavo. 1901 m. įkūrė „Henry Ford Company“ (šiandien kaip „General Motors“ koncerno dalis gamina puikius automobilius), bet po kivirčų su investuotojais, jis buvo priverstas pasitraukti. Bet Henry Fordas nenuleido rankų ir 1903 m. įkūrė „Ford Motor Company“, kuri ir tapo viena didžiausių automobilių gamintojų.

Viskas prasidėjo, kai 1905 m. Fordas priėmė du lemtingus sprendimus. Pirma, jis atsikratė visų „Ford Motor Company“ dalininkų, nes jie norėjo gaminti tik limuzinus, ir perėmė visą kontrolę į savo rankas. Antra, jis pirmas suvokė, kad automobilis – ne prabanga, o susisiekimo priemonė ir masinis gaminys, būtinas sparčiai besivystančiai Amerikai.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (1204 žodžiai)
  • Universitetas
  • Arune
  • Atvejo analizė - Fordas
    10 - 9 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Atvejo analizė - Fordas. (2015 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/atvejo-analize-fordas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 15 d. 20:21
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo