Atvejo analizė pagal Eriksono teoriją


Atvejo analizė pagal eriksono teoriją klausimas pirmas. Klausimas antras.

Klausimas pirmas. Su kokiomis krizėmis Kristelė susidūrė pirmos, antros, trečios ir ketvirtos psichosocialinės raidos stadijų metu? Kaip Kristelė įveikė šias krizes? Kokie buvo palankūs ir nepalankūs raidai veiksniai?

Atsakymas. Pirmoji stadija: pasitikėjimas – nepasitikėjimas, kuri tęsiasi nuo gimimo iki vienų metų, pasak Eriksoną, formuojasi vaiko pasitikėjimas aplinkiniu pasauliu, kuris priklauso nuo to kaip tėvai juo rūpinsis. Jei mama vaikų rūpinosi gerai ir jautriai, kūdikis pasitiki ja ir pas jį formuojasi pasitikėjimas žmonėmis, saugumo jausmas. Jei vaiku rūpinamasi buvo nepakankamai, nejautriai vaikas ima bijoti žmonių, aplinkos, vystosi pamatinis nepasitikėjimas žmonėmis.

Kristelė, sprendžiant iš teksto, šią krizę įveikė sėkmingai. Pradėjusi lankyti mokyklą mergaitė joje puikiai prisitaikė, susirado naujų draugų, klasės draugams ji patiko. Iš to galima daryti išvadą, kad kai mergaitė buvo kūdikis, jos mama ja tinkamai ir jautriai rūpinosi, nes Kristelė nebijo žmonių, aplinkos ar jos pokyčių.

Antroji stadija: savarankiškumas – gėda ar abejonės, ji tęsiasi nuo vienų iki trijų metų. Šioje stadijoje formuojasi vaiko gebėjimai pasirūpinti savimi.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2015 m.
  • 3 puslapiai (1035 žodžiai)
  • Rita
  • Atvejo analizė pagal Eriksono teoriją
    10 - 6 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Atvejo analizė pagal Eriksono teoriją. (2015 m. Gegužės 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/atvejo-analize-pagal-eriksono-teorija.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 07 d. 06:20
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo