Atvejo studija


Įvadas. Metodo kūrėjai. Metodo įgivendinimo žingsniai. Privalumai ir trūkumai. Straipsnio pavizdys. Išvados. Literatūros sąrašas.

Atvejo studija – tai toks tyrimo metodas, kurio metu yra tiriamas tik vienas raiškos atvejis analizuojant socialinę problemą. Ši strategija yra dažnai taikoma socialiniuose moksluose, tačiau retai nurodoma tyrimų ataskaitose. Šio tyrimo metu yra numatomas detalus ir gilus konkretaus atvejo ištyrimas, naudojant socialinės informacijos šaltinius ir taikant įvairius socialinių tyrimų metodus. Kituose tyrimu metoduose yra svarbus specifinis metodologinis, teorinis pagrindimas, o pirmenybė yra teikima stebėjimui ar interviu, tačiau atvejo studijai svarbiausia yra koncentruotas dėmesys konkrečiam atvejui. Robert E. Stake teigia, kad atvejo studijai nėra svarbu kokie metodai yra parenkami, svarbiausiai, kad jie padėtų atsakyti į klausimus atliekant tyrimą.

Atvejo studijos gali būti kiekybinės, kurios yra orentuotos į surinktos informacijos apie tiriamą atvejį kiekį ir kokybinės, kurioms svarbiau yra kokybinis duomenų generavimas. Tai pat kokybiniais tyrimais besiremenčios atvejo studijos gali būti skirstomos pagal atvejo tikslą arba atvejo dydį. Kai studijuojamu atveju tampa keletas individų, socialinė grupė ar studijos objektu yra elgesys, tai bus atvejo studija pagal didį. Atvejo studija pagal tikslą bus studijuojant tam tikrą platesnę problemą, naudojant instrumentinę analizę, kolektyvinę ar daugybinių atvejų studija.

Pirmasis 1829m. atvejo studijos metodą panaudojo prancūzų inžinierius, socioliogas ir ekonomistas Fredric Le Play. Jis šį metodą panaudojo savo statistikoje studijuodamas šeimos biudžetą. Vėliau ši studija buvo panaudota sukurti naujai teorijai socialiniuose moksluose, ją panaudoje sociologai B.Glaser ir A.Strauss sukūrė naują tyrimų metodą – grindžiamąją teoriją.

  • Microsoft Word 68 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (1243 žodžiai)
  • Universitetas
  • Edvinas
  • Atvejo studija
    10 - 2 balsai (-ų)
Atvejo studija. (2015 m. Balandžio 15 d.). https://www.mokslobaze.lt/atvejo-studija.html Peržiūrėta 2019 m. Liepos 23 d. 19:51
×
Užduokite klausimą bet kuria mokslo tema