Atvirojo kodo tekstu redaktoriai


Informatikos referatas.

Įvadas. Atvirieji tekstų redaktoriai. OpenOffice. Notepad++. AbiWord. LibreOffice. Palyginimas. Išvados.


Dokumentų kūrimas, redagavimas ir tvarkymas yra vienas iš pagrindinių veiksmų kompiuterinėse programose. Tekstų redaktorių programos yra labai naudingos kuriant nedidelius straipsnius ir dideles knygas. Tekstų rašyklės leidžia sukurti dokumentą, bet kuria seka, pvz., tekstas gali būti pradėtas kurti nuo pabaigos, po to nuo pradžios ir tekso viduryje. Bet kada, dokumentą galima redaguoti, papildyti ir iš jo turinio gali būti pašalintas tekstas ar paveikslėliai. Naudotojas turi didelį pasirinkimą papildomų elementų, pavyzdžiui, lentelių, paveikslų, objektų ir diagramų, kurias galima įterpti į tekstą. Naudojami simboliai tekse gali būti įvairių šriftų, dydžių, spalvų, pritaikyti įvairūs stiliai.

Atviras kodo programa – tai kompiuterinė programa, kuri platinama pagal atvirojo kodo licenciją. Tokia programinė įranga dažniausiai pasižymi šiomis savybėmis:

Į OpenOffice.org programų paketą įeina pateikčių, skaičiuoklės, duomenų bazių, piešimo ir keletas kitų papildomų programų ir modulių. Šios programos yra tarpusavyje susijusios. Tekstų rašyklė gali naudoti kitų OpenOffice.org programų duomenis, pavyzdžiui, duomenų bazių programa sukuria ataskaitą, pasinaudodama tekstiniu redaktoriumi ir automatiškai aktyvuoja programą.

Teksto paryškinimas ir blokų sulankstymo galimybė pagal programavimo kalbos sintaksę,

Nėra taikomi jokie privalomi mokesčiai, tiek pradedant naudotis, tiek ir ateityje,

Aprašius visas atvirojo teksto redagavimo programas „OpenOffice“, „Notepad++“, „AdiWord“ ir „LibreOffice“ jas reikia palyginti, ar visos šios programos gali atlikti visas tas pačias funkcijas ir ar nesukels naudotojui nepatogumu jomis naudojantis rašant knygas, laiškus ar didžiausius tekstus.

Palyginimui bus naudojamos pagrindinės funkcijos kurios buvo aprašytos šiame darbe ir kiekvienos programos aprašyme buvo paminėta:

Renkantis biurui programinę įrangą, patarčiau rinktis ties LibreOffice ir OpenOffice. Skirtumas tarp jų yra menkas ir vartotojas to nelabai pajus. Tik LibreOffice turi keleta papildomų funkcijų nei OpenOffice, kurios gali palengvinti rašant tekstus ar kitus rašybos darbus.

  • Informatika Referatai
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Pauwlas
  • 9 puslapiai (1555 žodžiai)
  • Informatikos referatai
  • Microsoft Word 30 KB
  • Atvirojo kodo tekstu redaktoriai
    10 - 3 balsai (-ų)
Atvirojo kodo tekstu redaktoriai. (2016 m. Balandžio 06 d.). http://www.mokslobaze.lt/atvirojo-kodo-tekstu-redaktoriai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 06:28