Audiniai skaidrės


Biologijos skaidrės. Audiniai. Gaminamieji (meristeminiai). Pastovieji audiniai. Gyvūninės kilmės. Eritrocitai. Trombocitai. Leukocitai. Kaulinis audinys. Kremzlinis audinys. Riebalinis audinys. Neuronų tipai pagal atliekamą funkciją. Neuronų tipai.


Audiniai pagal kilmę skirstomi: Augalinės kilmės Gyvūninės kilmės.

Dengiamieji Asimiliaciniai Laidusis – apytakinis Ramstinis Sklereidai Sandėlinis.

Mediena (ksilema) – joje yra vandens indai, kuriais vanduo teka iš šaknų į lapus. Karniena (floema) - jose yra rėtiniai indai, kuriais teka organinės medžiagos..

Sandėlinis audinys – jo ląstelėse kaupiasi krakmolas, baltymai, riebalai ir kitos atsarginės medžiagos Aptinkama šaknyse, stiebagumbiuose, vaisiuose, sėklose ir kitur.

Yra trijų rūšių kremzlės: hialininė kremzlė, elastinė kremzlė, skaidulinė kramzlė.Audinį sudaro: chondroblastai ir chondrocitai. Kremzlialąstės yra pagrindinės audinio ląstelės, palaikančios sandarą. Jos gamina visą tarpląstelinę medžiagą.Vyrauja kolageno skaidulos. Į senatvę kremzlės kietėja, kadangi keičiasiu užpildo sudėtis.

Lygusis – neruožuotas audinys, randamas tuščiavidurių organų sienelėse, gimdoje, virškinimo trakte, kvėpavimo trakte, kraujagyslėse, odoje, regos organuose ir kitur. Griaučių skersaruožis - sudaryti iš ilgų, ruožuotų daugiabranduolių, cilindro formos ląstelių. Susitraukinėja valingai, todėl galime koordinuoti judesius. Širdies skersaruožis - atliekantis širdies kontrakcinę funkciją ir sudarantis į širdies laidžiąją sistemą.

Neruožuotasis miocitas (lygusis raumeninis audinys). Branduoliai. Įterptiniai diskai. Kardiomiocitas (širdies raumeninis audinys). Ruožuotasis miocitas (skeleto raumeninis audinys).

  • Biologija Skaidrės
  • 2013 m.
  • Edgaras
  • 29 puslapiai (880 žodžių)
  • Biologijos skaidrės
  • MS PowerPoint 2174 KB
  • Audiniai skaidrės
    10 - 2 balsai (-ų)
Audiniai skaidrės. (2013 m. Gruodžio 18 d.). http://www.mokslobaze.lt/audiniai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Sausio 24 d. 11:51