Audiniai testas (2)


Audiniai. Audinys yra istoriškai susiformavusi ląstelių ir neląstelinių struktūrų sistema, kurią sujungia bendra kilmė, sandara ir funkcijos. Užduotis. Šiame kvadrate gulsčiai ir stačiai perskaitykite 10 esamų terminų tema ,,Audinių bendrybės’’. Suradę parašykite juos ir trumpai apibūdinkite. Užduotis. Perskaitykite pateiktus teiginius ir po tris iš jų pritaikykite nurodytiems audiniams. Užduotis. Paaiškinkite posakį „Gimdami mirštame“. Užduotis. Pažymėkite teisingą testo atsakymą, apvesdami atitinkamą raidę. ArgumenTuokite kiekvieną atsakymą. Užduotis. Užbaikite schemą tema ,,Epitelinis audinys’’, taškų vietoje nupieškite atitinkamo epitelio rūšį ir nurodykite jo vietą organizme. Užduotis. Įvertinkite nurodytus teiginius. Kuriems pritariate, rašykite pliusą (+), kuriems nepritariate – minusą (-), jei trūksta argumentų, dėkite klaustuką (? Diskutuokite su grupės draugais. Užduotis. Išvardykite jungiamąjį audinį sudarančių audinių grupes vienijančius bruožus. Užduotis. Pažymėkite teisingą testo atsakymą, apvesdami atitinkamą raidę. ArgumenTuokite kiekvieną atsakymą. Užduotis. Užbaikite schemą tema ,,Jungiamasis audinys’’, taškų vietoje nurodykite jo vietą organizme ir funkcijas. Užduotis. Rodyklėmis sujunkite pateiktas ląsteles su jų funkciją atitinkančiu paaiškinimu. Užduotis. Atidžiai perskaitykite pateiktus teiginius ir po tris iš jų pritaikykite nurodytai skaidulų grupei. Užduotis. Taškų vietoje įrašykite atitinkamos kremzlės rūšį. Užduotis. Pažymėkite teisingą testo atsakymą, apvesdami atitinkamą raidę. Užduotis. Pateikite ruožuotojo ir lygiojojo raumeninio audinio panašumus ir skirtumus. Užduotis. Atsakykite į klausimą. Užduotis. Pažymėkite teisingą testo atsakymą, apvesdami atitinkamą raidę.

2 užduotis. Perskaitykite pateiktus teiginius ir po tris iš jų pritaikykite nurodytiems audiniams.

4 užduotis. Pažymėkite teisingą testo atsakymą, apvesdami atitinkamą raidę. Argumen-

1. Liaukinis epitelis sudarytas iš ląstelių, kurios geba sintetinti ir išskirti savo medžiagų apykaitos produktą - sekretą.

2. Egzokrininė sekrecijos metu ląstelės savo sekretą pro viršūninį galą išskiria į išorę.

4. Merokrininės sekrecijos metu ląstelė išskiria medžiagas pati nenukentėdama (pieno liauka).

5. Apokrininės sekrecijos metu atitrūksta ląstelės membranos fragmentai (pieno liauka).

6.Holokrininės sekrecijos metu pačios ląstelės žūva (odos riebalinės liaukos, prakaito liaukos).

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (1397 žodžiai)
  • Raminta
  • Audiniai testas (2)
    10 - 4 balsai (-ų)
Audiniai testas (2). (2014 m. Spalio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/audiniai-testas-2.html Peržiūrėta 2019 m. Vasario 23 d. 07:03
×