Audinių ir organų transplantacija


Audinių ir organų donorystė ir transplantacija. Atvejo analizė.

Į ką turi būti atkreiptas dėmesys, iškilus prieštarai tarp mažos sergančios mergaitės teisės į gyvybę ir jos sveikos sesers psichinio integralumo bei geros sveikatos ateityje?

donoro nustatyti HLA antigenus (tiriamojo asmens fenotipą);

Kodėl būtina atlikti kaulų čiulpų transplantaciją būtent iš šeimos narių? Taip yra būtent todėl, kad toks būdas yra saugiausias. Saugiausia, kai persodinami identiško dvynio kaulų čiulpai, nes jų kraujas dažniausiai būna tapatus. Dėl šių faktorių, nagrinėjamos situacijos ateju, nepaklusti tėvų norui, kad kaulų čiulpai būtų paimti iš sesers dvynės, būtų neprotinga ir neracionalu, kadangi tai pats tinkamiausias būdas, siekiant išsaugoti abiejų seserų gyvybes. Kaulų čiulpų transplantacija dažniausiai atliekama jauniems, ne vyresniems kaip 30 metų asmenims, todėl dvynėms geros sveikatos aspektas turėtų būti teigiamas dėl atliekamos procedūros itin ankstyvame amžiuje. Kamieninės ląstelės prigyja ir pradeda gaminti kraują per 2 – 4 savaites. Tačiau po transplantacijos iš identiško dvynio ilgai duodami imunosupresantai iki 2 metų. Tuo periodu imuninė sistema nebūna pilnai funkcionuojanti. Tuo laikotarpiu būtina laikytis sustiprintos imuninės sistemos stiprinimo.

Analizuotos situacijos, sergančios onkologine liga mergaitės sesė gali jausti tuos pačius jausmus ir emocijas, su kuriomis susiduria ir tėvai. Ji gali nerimauti dėl savo būsenos, dėl mažo amžiaus, mergaitė gali bijoti adatų, operacijos ir ligoninės bei gali tinkamai nesuprasti situacijos ir donorystės tikslo.

  • Medicina Analizė
  • Microsoft Word 18 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 5 puslapiai (1304 žodžiai)
  • Emilija
  • Audinių ir organų transplantacija
    10 - 8 balsai (-ų)
Audinių ir organų transplantacija. (2015 m. Lapkričio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/audiniu-ir-organu-transplantacija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 20:56
×