Audio technologijos: Triukšmų valymas


Audijo technologijos 3 laboratorinis darbas triukšmų valymas. Vilnius , 2019 darbo uždavinys. Automatizuotos triukšmo šalinimo priemonės Sound Remover. Triukšmų šalinimui naudojami filtrai Low pass. FFT dydis –. Lėktuvo garsu užkrėstas garso takelis. Motociklo garsu užkrėstas garso takelis. Mobile garsu užkrėstas garso takelis.


Sound Remover – Panaikina nepageidaujamus garso šaltinius iš garso įrašo. Šis efektas analizuoja pasirinktą įrašo dalį ir sukuria garso modelis, kuris naudojamas norint surasti ir pašalinti garsą. Sukurtas garso modelis gali būti redaguojamas naudojant parametrus, kurie nurodo jo sudėtingumą. Didelio sudėtingumo garso modeliui reikalingas didesnis „refinement“ parametro dydis, kad būtų galima apdoroti garsą ir suteikti tikslesnį rezultatą. Taip pat, galima naudoti bendrus nustatytumus iš pasirinkimo panelės, šalinant tokius garsus kaip sirenos ar skambantis telefonas.

Noise Reduction - Triukšmo mažinimo efektas, kuris stipriai sumažiną fono ir plačiajuosšio ryšio triukšmą minimaliai sumažindamas garso kokybę. Šis efektas gali pašalinti triukšmo derinius, įskaitant juostos šnypštimą, mikrofono foninį triukšmą ar bet koki kitą garsą, kuris yra pastovus visoje bangos formoje. Tinkamas triukšmo mažinimo dydis priklauso nuo fono triukšmo tipo ir priimtino likusio signalo kokybės praradimo.

Low-pass – Pereina per žemus garso įrašo dažnius ir pašalina aukšus dažnius. Būtina nurodyti ribinį tašką, nuo kurio ištrinami dažniai.

High-pass – Pereina per aukšus garso įrašo dažnius ir pašalina žemus dažnius. Kaip ir Low-pass filtre, būtina nurodyti ribinį tašką, nuo kurio ištrinami dažniai.

Band-pass – Išsaugo juostą ir dažnių diapozoną pašalinant visus kitus dažnius. Būtina nurodyti du ribinius taškus, kad nustatyti dažnių juostos kraštus.

  • Microsoft Word 4420 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 7 puslapiai (911 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kotryna
  • Audio technologijos: Triukšmų valymas
    10 - 2 balsai (-ų)
Audio technologijos: Triukšmų valymas . (2019 m. Spalio 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/audio-technologijos-triuksmu-valymas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugpjūčio 05 d. 11:06
×
129 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo