Audioformatai referatas


Referatas apie audioformatus. Įvadas. Audioformatų charakteristikos, kodavimas. Glaudinti formatai. Mp. Ogg. Wma. Flac. Aac. Ac. Neglaudinti audioformatai. Wav. Aiff. Skirtumai tarp audioformatų. Išvados. Literatūra.

Pavadinimas kilo nuo žodžių „MPEG-1 Audio Layer 3“, formaliai žinomo kaip ISO/IEC 11172-3 Layer 3. Bylos įrašytos šiuo formatu yra saugomos .mp3 plėtiniu. Šis plėtinys kartais naudojamas garso failams, koduotiems naujesniu „MPEG-2 Audio Layer3“ standartu.

MP3 yra glaudinimo su praradimais formatas. Jis impulsine kodine moduliacija (PCM) užkoduotus garso duomenis padaro daug mažesnius, atmesdamas tas dalis, kurios yra laikomos mažiau įtakos žmogaus klausai (panašiai kaip ir JPEG, glaufinimo su praradimais formatas).

MP3 formato formavime yra pasitelkta daugelis technologijų, tam, kad nustatyti, kurias garso dalis galima pašalinti. Garsas MP3 formatu gali būti glaudinamas skirtingais bitų spartos režimais. Tokiu būdu vartotojui sukuriama galimybė pasirinkti optimalų sprendimą tarp duomenų dydžio ir garso kokybės.

MP3 formatas išsivystė iš MP2 formato dėka grupės žmonių, kurią sudarė D. Johnston (JAV), Gerhard Stoll (Vokietija), Yves-François Dehery (Prancūzija), Karlheinz Brandenburg (Vokietija). Jie pritaikė MP2 formatui keletą savo idėjų ir taip atsirado MP3. Šis formatas leido pasiekti tokią pačią garso kokybę ties 128 kbit/s kaip ir MP2 ties 192kbit/s.

1994m. liepos 7d. buvo išleistas pirmas programinis MP3 enkoderis pavadintas 13enc. Bylos plėtinys .mp3 buvo parinktas Fraunhofer komandos 1995m liepos 14d. (prieš tai bylos buvo vadinamos .bit). Dėl tuo metu santykinai mažų kietųjų diskų (~500MB) ši technologija tapo ypač svarbi saugant ir klausant muziką kompiuteriu.

MP3 kodavimo metu galima pasirinti norimą bitų spartą, tai yra koduojamų duomenų bitų skaičių, kurie atitinka kiekvieną garso sekundę. Paprastai koduojant bitų sparta yra pasirenkama tarp 128 ir 256 kilobitų per sekundę. Palyginimui, neglaudinto kompaktinio disko garso bitų sparta yra 1378 kbit/s arba 1411 kbit/s.

MP3 kokybė priklauso netik nuo bitų spartos, tačiau ir nuo enkoderio kokybės, bei koduojamo signalo sudėtingumo. Kaip sudėtingo garso signalo pavyzdį galime pateikti plojimus ir jeigu jie bus koduojami maža sparta, bus jaučiamas skirtumas lyginant su kompaktinio disko atkuriamu garsu. Taip yra todėl, kad plojimai yra atsitiktiniai.

OGG yra nepatentuotas laisvai prieinamas multimedijos bitų srauto formatas sukurtas efektyviam srauto perdavimui ir bylų glaudinimui (saugojimui). Pavadinimas “Ogg” reiškia failo formatą, kuriame yra keletas nepriklausomų atvirojo kodo koderių skirtų tiek garso tiek vaizdo formavimui. Bylose turinčiose plėtinį .ogg gali būti saugoma bet kokia media. Reikia paminėti, kad šis formatas yra integruotas į daugelį nemokamų ir komercinių media grotuvų, kadangi yra nemokamas.

Šis formatas susideda iš duomenų masyvų, kiekvienas iš jų vadinamas Ogg puslapiu (Ogg Page). Kiekvienas puslapis prasideda “OggS” eilute, kuri gali būti panaudojama identifikuoti bylą kaip Ogg formato. Ogg yra tik “konteinerio” formatas. Tikroji muzika arba vaizdo medžiaga bus saugoma jo viduje. Jame gali būti keletas koderių, pavyzdžiui, garso-vaizdo byla gali turėti ir garso koderį ir vaizdo koderį.

  • Technologijos Referatas
  • Microsoft Word 59 KB
  • 2016 m.
  • 11 puslapių (2609 žodžiai)
  • Kristis
  • Audioformatai referatas
    10 - 2 balsai (-ų)
Audioformatai referatas. (2013 m. Sausio 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/audioformatai-referatas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 14:07
×