Auditas dokumentinis ir natūrinis tikrinimas


Dokumentinis ir naturinis tikrinimas audite. Kuo skiriasi dokumentinis ir natūrinis tikrinimas. Veiklos audito tikrinimas. Kuo skiriasi dokumentinis ir natūrinis. Audito tikrinimo programa. Dokumentu tikrinimo rusys. Kuo skiriasi dokumentinis ir naturinis tikrinimas audite. Dokumentu tikrinimo budai. Auditorių tikrinimo. Audito tikrinimas.

Audito etapai. Tikrinimas audite. Dokumentinis ir natūrinis tikrinimas. Dokumentų išrašymas. Dokumentų tikrinimo tvarka. Dokumentų tikrinimo būdai. Klaidos ir jų taisymas audite. Specialieji apskaitos dokumentai. Taisymo pėdsakai audite. Dokumentų klastojimas. Materialinė žala. Inventorizacija. Literatūros sąrašas.

Audito metu labai dažnai iškyla turto inventorizacijų atlikimo problemos. Praktika rodo, kad kai kuriose įmonėse inventorizacijos atliekamos nerūpestingai ir padaroma nemažai klaidų. Būna, kad inventorizacijos atliekamos be materialiai atsakingų asmenų, duomenys apie turto kiekį į inventorizacijos aprašus. Neretai į inventorizacijos komisijas įtraukiami nekompetentingi asmenys, nemokantys atlikti inventorizacijos ir įforminti jos rezultatų. Tokie inventorizacijos tvarkos pažeidimai labai apsunkina auditoriaus darbą. Jis negali pasitikėti inventorizacijos duomenimis. (mackevičius, 2001).

Galima paminėti tai, jog ne visada buvo išskiriamos šios tikrinimo rūšys. Seniau vykdomoje kontrolės sistemoje buvo rekomenduojami naudoti šie dokumentų kontrolės būdai: 1) dokumentų tikrinimas pagal formalius požymius, 2) priešpriešinis dokumentų tikrinimas, 3) normatyvinis tikrinimas, 4) techniniai ir ekonominiai apskaičiavimai, 5) dokumentų mašininiuose informacijos nešikliuose ir pirminiuose dokumentuose palyginimas ir 6) ūkinių operacijų arba dokumentuose nurodytų darbų atlikimo galimybės įvertinimas. (mackevičius, 1994).

  • Ekonomika Referatas
  • Microsoft Word 24 KB
  • 2012 m.
  • 12 puslapių (2745 žodžiai)
  • Gerda
  • Auditas dokumentinis ir natūrinis tikrinimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Auditas dokumentinis ir natūrinis tikrinimas. (2012 m. Gegužės 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/auditas-dokumentinis-ir-naturinis-tikrinimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 09:46
×