Auditas ir audito etapai


Įvadas. Audito etapai. Etapas. Audito strategija. Etapas. Susipažinimas su klientu. Etapas. Audito planas. Etapas. Audito medžiagos rinkimas. Etapas. Tikrinimas. Etapas. Audito išvados pateikimas. Etapas. Atlikto audito kontrol4. Išvados. Literatūra.


audito ypatybių nustatymą, kurios apibrėžia jo apimtį, pavyzdžiui, taikoma finansinės atskaitomybės sudarymo tvarka, ūkio šakai būdingi atskaitomybės reikalavimai ir įmonės padalinių buvimo vieta;

išteklių specifinėms audito sritims skyrimas, pavyzdžiui, pakankamai patyrusių komandos narių įtraukimas į didelės rizikos sritis arba ekspertų pasitelkimas, sprendžiant sudėtingus klausimus;

specifinėms audito sritims skiriamų išteklių kiekis, pavyzdžiui, komandos narių, paskirtų stebėti inventorizaciją svarbiose vietose, skaičius, kito auditoriaus darbo peržvalgos mastas įmonių grupės audito atveju didelės rizikos sritims numatomas audito valandų skaičius;

Ir kitas audito procedūras, kurias būtina atlikti audito metu tam, kad būtų laikomasi NAS (pavyzdžiui, siekis tiesiogiai bendrauti su įmonės teisininkais).

Kai kurie autoriai išskiria šias bendriausias nuostatas audito planui sudaryti:

Numatomi audito atlikėjai (pagrindinis auditorius, padėjėjai, ekspertai, kiti išorės auditoriai, vidaus auditoriai).

Tikrinant dokumentus dažnai naudojami transavimo ir skanavimo būdai.

Transavimo būdu auditorius atrenka pirminį dokumentą ir tikrina visas operacijas iš eilės, kad surastų galutinį buhalterinės operacijos įrašą, pavyzdžiui išlaidos tikrinamos iki kreditorinių sąskaitų įsiskolinimo. Transavimo metu auditorius gali nustatyti, ar visos operacijos apskaitytos, ir gauti papildomą informaciją.

Įvardinama tikrintoji finansinė atskaitomybė, nurodyta tiksli data ir finansinės atskaitomybės laikotarpis;

Pateikiamas auditoriaus atlikto darbo aprašymas. Auditoriaus išvadoje turi būti parašyta, jog atliekant auditą buvo:

b) įvertinti apskaitos principai, taikyti rengiat finansinę atskaitomybę;

Įvardinama tikrinta veiklos ataskaita, konstruojant įmonės vadovybės ir auditoriaus atsakomybę.

Atlikto audito kontrolė – paskutinis ir gana svarbus audito etapas. Auditoriui turėtų rūpėti, kaip jo atliktą auditą įvertins kliento vadovybė ir darbuotojai, kiti nepriklausomi auditoriai ir ekspertai. Todėl auditorius pats turėtų domėtis savo atliktu auditu, palaikyti ryšius su kliento vadovybe ir išsiaiškinti, ar:

reaguojama į auditoriaus pateiktus pasiūlymus įmonės valdymo ir finansinės apskaitos, kontrolės sistemoms ar konkrečioms veiklos sritims gerinti.

Atlikto audito kontrolės etapą reiktų vertinti kaip audito kokybės gerinimo etapą, nes jo metu nagrinėjama audito atlikimo kokybė , išaiškinami sėkmingai atlikti dalykai arba padarytos klaidos, įvertinamas konkrečių auditorių vaidmuo.

Audito vaidmuo bendrovių valdyme yra labai reikšmingas. Akcininkai ir investuotojai, darydami svarbius savo kapitalo nukreipimo bei bendrovės valdymo sprendimus remiasi finansinėje atskaitomybėje pateiktais duomenimis. Ar jie patikimi – parodo auditas.

  • Finansai Referatas
  • Microsoft Word 38 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (2274 žodžiai)
  • Kolegija
  • Edita
  • Auditas ir audito etapai
    10 - 2 balsai (-ų)
Auditas ir audito etapai. (2016 m. Gegužės 31 d.). https://www.mokslobaze.lt/auditas-ir-audito-etapai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 21 d. 03:02
×