Auditas. Kaip tapti vidiniu auditoriumi


Kaip tapti auditoriumi. Kaip tapti vidaus auditoriumi. Kaip tapti auditorium. Norint tapti auditoriumi. Finansinio audito rinkos temos aktualumas. Audito testas. Audito sistema. Reikalavimai tapti vidaus auditoriumi. Auditoriaus tikslai. Vidinio auditoriaus darbo aprasymas.

Įvadas. Audito samprata. Auditoriaus samprata. Auditorių veikla. Auditorių profesinė etika. Audito procedūros. Kaip tapti vidiniu auditoriumi. Vidaus kontrolė. Vidinio audito planavimas. Auditoriaus išvada. Išvados. Literatūros sąrašas.

Temos aktualumas ir problema - auditas - tiesos ieškojimas, literatūroje apibrėžiamas, kaip įmonės finansinės atskaitomybės patikrinimas ir nuomonės apie ją pareiškimas. Jis apsaugo nuo įvairių manipuliacijų, apgaulių ir finansinės atskaitomybės klastojimų. Taip, pat tai svarbus rinkos ekonomikos elementas, nes yra naudojamas daugelio įmonių ūkinei finansinei veiklai tobulinti ir prisideda prie ekonominio stabilumo užtikrinimo.

Audito teikiama informacija yra tiksli, objektyvi ir svarbiausia – patikima, todėl ji padeda spręsti konkrečius tikslus ir uždavinius, nes jos tikslas yra nustatyti ar finansinės ataskaitos visais reikšmingais atvejais teisingai parodo audituojamos įmonės finansinę būklę, veiklos rezultatus ir pinigų srautus pagal teisės aktus, reglamentuojančius buhalterinę apskaitą ir finansinių ataskaitų sudarymą ir metiniame pranešime (konsoliduotajame metiniame pranešime) arba įmonės veiklos ataskaitoje (jeigu pagal teisės aktų reikalavimus jie rengiami) pateikti finansiniai duomenys atitinka metinių finansinių ataskaitų (metinių konsoliduotųjų finansinių ataskaitų) duomenis.

Labiausiai ši informacija domina įvairias institucijas, tokias kaip bankai, žaliavų pardavėjai ar kt. Ir pavienius asmenis, pvz. : akcininkus. Valdžios institucijos siekia įmonių darbo stabilumo, nepažeidžiant įstatymų, o akcininkai – racionaliai naudojamo įmonės kapitalo.

Finansinė atskaitomybė turi būti parengta taip, kad parodytų tikrą ir teisingą įmonės finansinę būklę, veiklos rezultatus ir pinigų srautus. Šios ataskaitos patikrinimas turi būti atliekamas vadovaujantis teisės aktų, reglamentuojančių finansinių ataskaitų audito atlikimą, reikalavimais.

Todėl auditoriaus darbas yra labai kruopštus ir atsakingas. Auditorius, tai žmogus, kuris objektyviai tikrina ir įvertina įmonės veiklą, bei pateikia išvadą, kurioje nurodoma ar finansinė atskaitomybė visais reikšmingais atvejais teisingai atspindi įmonės finansinę būklę, veiklos rezultatus ir pinigų srautus.

Auditoriui svarbiausia yra profesinė kompetencija, kuri reikalinga visais audito atlikimo etapais: susipažįstant su audituojamos įmonės veikla, sudarant audito planą ir programas, renkant audito įrodymus, atliekant įvairius audito testus ir procedūras, surašant audito išvadą ir pareiškiant nuomonę, ar finansinė atskaitomybė parodė tikrą ir teisingą įmonės finansinę būklę ir veiklos rezultatus.

  • Microsoft Word 3079 KB
  • 2012 m.
  • 30 puslapių (6260 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tania
  • Auditas. Kaip tapti vidiniu auditoriumi
    10 - 3 balsai (-ų)
Auditas. Kaip tapti vidiniu auditoriumi. (2012 m. Kovo 29 d.). https://www.mokslobaze.lt/auditas-kaip-tapti-vidiniu-auditoriumi.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 24 d. 15:02
×