Audito įmonės veiklos stebėjimo ir planavimo informacinės sistemos projektavimas


Įvadas. Audito įmonės veiklos stebėjimo ir planavimo IS reikalavimai ir tikslai. Funkciniai reikalavimai. Nefunkciniai reikalavimai. Sistemos reikalavimai. Reikalavimų šaltiniai. Reikalavimų rinkimo būdai. Kontekstinė duomenų srauto diagrama. Funkcinė dekompozicinė diagrama. Panaudojimų atvejai. Įvykių schemos. Sisteminės schemos. IS projekto valdymo ypatumai. Darbų vykdymas. IS projekto valdymo ypatybės. Projekto planas. Ekonominės organizacinės uždavinio esmės apibrėžimas. Rezultatinių duomenų aprašas. Audito pardavimų suvestinė. Audito ataskaita. Audito pardavimų suvestinė. Pradinių duomenų aprašas. Užduoties aprašas. Darbuotojų ir jų darbų sąrašai. Audito išlaidos. Darbuotojų sąrašas. Rezultatinių rodiklių aprašas. Pradinių rodiklių aprašas. Skaičiavimo formulės. Technologinis procesas. Duomenų srautų schema. Struktūrinis požiūris. Objektinis požiūris. Schemos ir diagramos. Kontekstinė diagrama. Duomenų srautų diagrama(0-nio lygio). Duomenų Srautų Diagrama(1-ojo lygio). DSD dokumentacija. Duomenų srautų diagrama(0-nio lygio) aprašas. Duomenų srautų diagrama(1-jo lygio) aprašas. Bendrųjų klasių diagrama. Use Case diagrama. Veiklų (Activity) diagramos sudėtingesniems panaudojimo atvejams. Dokumentų įvedimas. Darbų atlikimo paskirstymas. Išdėstymo vietų diagrama. Darbų – išdėstymo vietų matrica. Audito įmonės veiklos stebėjimo ir planavimo informacinės sistemos kūrimo sąnaudos. Dialoginės sąveikos vykdant suprojektuotą uždavinį aprašymas. Audito IS dialoginės sąveikos schema. Išvados. Literatūros šaltiniai.

Kuriama audito valdymo sistema turi padėti įmonėms planuoti, dokumentuoti ir analizuoti surinktus duomenis, vykdant audito planavimą, taip pat surinktus audito proceso metu. Vykdyti ataskaitas ir prižiūrėti audito kokybės kontrolės fazes IT aplinkoje. Taip pat sistema turi fiksuoti audito rezultatus, juos analizuoti bei apibendrinti ir pagal nustatytus reikalavimus galutinius duomenis laiku tiekti įmonės vadovybei.

Audito įmonės veiklos stebėjimo ir planavimo IS reikalavimai ir tikslai

Unified database – dėmesys saugumui, vientisumas, duomenų prieinamumas;

Pagal užsakymą sukurta audito veiklos IS;

Prisijungimas prie pagrindinių registrų ir įvykių šaltinių – vykdomų auditų subjektų registravimas; e-valdžia;

Prisijungimas prie audituojamų įmonių informacinių sistemų;

Darbas su IS nepaisant ryšio vietovės – „auditorius per atstumą“;

Daugiasluoksnė kliento/serverio architektūra;

Sąveika – XML, standartai - XSD, interneto paslaugos – WSDL;

Susiję su esama verslo valdymo sistema (ERP-Enterprise Resource Planning);

Nustatyta Service Desk programa pagal ISO standartus ir, atitinkamai, geros praktikos standartai.

Apibrėžia visas galimybes ir ribojimus, kuriuos turi paisyti Audito informacinė sistema. Šie reikalavimai – tai sąlygos, kurių laikydamasi sistema gali vykdyti numatytas funkcijas.

Mūsų audito IS reikalavimų šaltinis yra mūsų užsakovas - tikra įmonė, prašanti atlikti auditą. Tai yra pagrindinis rėmas, kuriuo vadovaujantis kuriama sistema. Šiuo „rėmu“ žinoma kokių funkcijų reikia informacinei sistemai, norint atlikti įmonės auditą. Taip pat labai svarbu atsižvelgti ne tik į potencialių klientų norus, tačiau ir į pačios audito įmonės darbuotojų reikalavimus, nes pagrindinė sąsaja vyks būtent tarp auditoriaus ir IS. Auditorius turi puikiai jaustis ir perprasti sistemą, norint, jog viskas vyktų sklandžiai. Taigi, du pagrindiniai šaltiniai – audito įmonės darbuotojai bei įmonės, kurioms reikalingas profesionalus auditas.

Esamos įmonės dokumentacijos. Tai čia reiktų didelį dėmesį skirti kaip užsakovui yra patogiausia pamatyti galutinius rezultatus, t.y. kokiu pavidalu turi būti pateiktos audito ataskaitos formos, kokiu eiliškumu viskas išdėstyta. Tai padeda išsiaiskinti įmonės dokumentacijos, nagrinėjimas, analizavimas, trūkumų įžvelgimas.

Reikalavimus/informaciją galima rinkti ir iš esamos įmonės sistemos dokumentacijos(įmonės senosios informacinės sistemos), tik verta nepamiršti jog negalima remtis vien senąja sistema. Esama(senoji) sistema atskleidžiama tik tiek, kiek tai būtina norint supranti audito veiklos poreikius, nesistengiant išryškinti visų senosios sistemos procesų.

Audito atlikimo procedūrų stebėjimo. Tai reiškia stebėti sistemos vartotojus ir kaip jie atlieka visą audito procesą. Tai užima daugiausiai laiko, tačiau yra našiausia reikalavimų rinkimo priemonė. Analitikas nagrinėja darbuotojų veiklą, stebi kaip jie atlieka auditą, ieško būdų, kaip palengvinti/ paspartinti darbuotojo atliekamus procesus. Dažnai klausinėjamas darbuotojas negali tiksliai įvardinti ko jis tikisi iš naujos sistemos, todėl jo darbo stebėjimas padeda lengviau suprasti darbuotojo norus/pageidavimus.

Kontekstinė duomenų srauto diagrama

Sistemų analitikas arba nusimanantis sistemos vartotojas turi mokėti nubrėžti duomenų srauto diagramą, kad galėtų formuoti verslo reikalavimus. Taigi, kaip vykdyti proceso eigą?

Pirmiausiai, turime dokumentuoti pirminį projekto užmojį, apimtį. Projekto užmojis apibrėžia, kokius verslo aspektus sistema turėtų atlikti, ir kaip apskritai sistema turi sąveikauti su kitomis sistemomis. Tai dokumentuojama pasitelkiant kontekstines duomenų srauto diagramas (angl. context data flow diagrams). Kontekstinė duomenų srauto diagrama yra pati pirminė duomenų srautų diagrama. Kadangi bet kokio projekto užmojai yra nuolat keičiami, turinio diagrama taip pat pastoviai kinta. Siūloma strategija, kaip dokumentuoti sistemos ribas ir užmojus:

Sistema įsivaizduojama kaip talpykla, kad sistemos vidus būtų atskirtas nuo išorės. Nepaisoma vidinių sistemos darbų. Tai kartais vadinama „ juodosios dėžės“ mąstymu.

Išoriniai IS darbai yra tinklinės įvestys. Kiekvienai tinklinei įvesčiai reikia apibrėžti jos šaltinį, pradžią. Išoriniai šaltiniai vadinami išoriniais veiksniais arba agentais.

Sistemos užsakovai turi detaliai įvardinti, kokius atsakymus sistema turi pateikti. Tai yra tinklinės išvestys. Kiekviena tinklinė išvestis turi savo kryptį, tikslą, paskyrimo vietą. Šios kryptys taip pat tampa išoriniais agentais. Ataskaitų ir užklausų reikalavimai gali greit užgriozdinti, sujaukti diagramą, todėl patariama darbus, išeinančius arba įeinančius į tą patį išorinį agentą,jungti į vieną duomenų srautą.

Nustatomos visos išorinės saugyklos. Daugelis sistemų reikalauja prieigos prie kitų sistemų failų ar duomenų bazių, kad galėtų jas naudoti. Kartais jos gali atnaujinti kitų sistemų failuose ar duomenų bazėse esančius duomenis, bet bendrai, joms neleidžiama keisti failų /duomenų bazių struktūros, taigi, jie neįeina į projekto užmojus.

  • Microsoft Word 1078 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 47 puslapiai (5051 žodžiai)
  • Universitetas
  • Lordaina
  • Audito įmonės veiklos stebėjimo ir planavimo informacinės sistemos projektavimas
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Audito įmonės veiklos stebėjimo ir planavimo informacinės sistemos projektavimas. (2015 m. Gegužės 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/audito-imones-veiklos-stebejimo-ir-planavimo-informacines-sistemos-projektavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 18:50
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo