Audito įmonių rūšys ir registracija bei auditoriaus teisės, pareigos ir atsakomybė


Audito įmonių rūšys ir registracija. Audito teisinių formų įmonės. Uab Audito akcininkai. Audito įmonių civilinės atsakomybės draudimas. Įmonių įrašymo į audito įmonių sąrašą tvarka. Audito įmonių išbraukimo iš audito įmonių sąrašo priežastys ir tvarka. Auditoriaus teisės, pareigos ir atsakomybė. Auditoriaus teisės ir pareigos Lietuvos Respublikos audito įstatyme. Ieškinio pareiškimas auditoriui iš trečiųjų šalių. Auditoriaus atsakomybė pateikiant klaidingą išvadą. Auditoriui pritaikytos nuobaudos. Auditoriaus atlikto darbo kontrolė - kokybė. Auditoriaus įsipareigojimas klaidoms ir apgaulėms. Literatūros sąrašas.


Audito UAB akcininkams turi priklausyti ne mažiau kaip ¾ visų akcijų, suteikiančių balsavimo teisę. Jeigu uždarosios akcinės bendrovės yra sudaroma valdyba, ¾ valdybos narių turi būti auditoriai.

1.3 Audito įmonių civilinės atsakomybės draudimas

1.4 Įmonių įrašymo į audito įmonių sąrašą tvarka

1.5 Audito įmonių išbraukimo iš audito įmonių sąrašo priežastys ir tvarka

2.1 Auditoriaus teisės ir pareigos Lietuvos Respublikos audito įstatyme

2.2 Ieškinio pareiškimas auditoriui iš trečiųjų šalių

Auditorius turi jausti profesinę ir pilietinę atsakomybę už atlikto darbo kokybę. Klientas, dėl auditoriaus kaltės patyręs nuostolių turi teisę pareikšti ieškinį. Ieškinį auditoriui gali pareikšti ir trečiosios šalys – bankai, akcininkai, kreditoriai, pirkėjai ir kt. Klientai ir trečiosios šalys pateikdamos ieškinį auditoriui, privalo turėti įrodymų, kad jiems nuostoliai padaryti dėl auditoriaus neapdairumo, žemos kvalifikacijos ir neatsakingumo, kad buvo nesilaikyta audito standartų ar profesinės etikos kodekso reikalavimų.

2.3 Auditoriaus atsakomybė pateikiant klaidingą išvadą

Auditorius turi jausti moralinę ir materialinę atsakomybę, jei dėl jo kaltės, prastai atlikto audito nukentėjo klientas, buvo pažeisti jo interesai. Jeigu auditorius pateikė klaidingas išvadas ir rekomendacijas, atsiradusias todėl, kad klientas davė netikslią ar ne visą informaciją, tuomet moralinė ir materialinė atsakomybė tenka klientui. Lietuvos Respublikos audito įstatyme įrašyta, kad už apgaulingą auditoriaus išvados pateikimą, auditorius atsako įstatymų nustatyta tvarka.

Galima išskirti dviejų rūšių auditoriaus veiksmus, už kuriuos jis privalo atsakyti:

Tyčiniai veiksmai – kvalifikuojami tuomet, kai auditorius dalyvauja nusikalstamoje veikloje ( bendrininkavimas, nusikaltimo slėpimas, nepranešimas apie nusikaltimą).

Specifinė atsakomybė – tai atsakomybė akcininkams, etinė – savo profesijai ir visuomenei, neformali arba bandomoji – visiems asmenims, kurie vartoja įmonės finansinių ataskaitų duomenis. Vakarų literatūroje vis dažniau svarstomas auditoriaus turtinės atsakomybės klausimas. Reiškiama nuomonė, kad mažėjant auditoriaus atsakomybei auditoriai taps mažiau atsargūs ir dėl to padidės rizika, jog auditorius nepastebės klaidų ir apgaulės. Auditoriaus atsakomybės sumažinimas gali būti palankus tik patiems auditoriams, tačiau visiškai nenaudingas akcininkams ir kitiems finansinės informacijos vartotojams. Jiems auditoriaus atsakomybės sumažinimas reiškia auditoriaus išvados patikimo sumažinimą, taip pat galimybių pateikti ieškinį, dėl blogai atlikto audito sumažinimą. Todėl siūloma įvesti privalomąjį auditorių civilinės atsakomybės draudimą. Šis pasiūlymas irgi kritikuojamas, nes padengti didelio ieškinio sumas iš auditoriaus civilinės atsakomybės draudimo neįmanoma. Todėl yra svarstoma galimybė klientams samdyti du auditorius, kurių vienas būtų pagrindinis, o kitas garantuotų, kad pirmasis gerai atliko auditą.

  • Apskaita Referatas
  • Microsoft Word 28 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (2251 žodžiai)
  • Raminta
  • Audito įmonių rūšys ir registracija bei auditoriaus teisės, pareigos ir atsakomybė
    10 - 4 balsai (-ų)
Audito įmonių rūšys ir registracija bei auditoriaus teisės, pareigos ir atsakomybė. (2016 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/audito-imoniu-rusys-ir-registracija-bei-auditoriaus-teises-pareigos-ir-atsakomybe.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 06:46
×